Www.wgpr.pl - Wielkopolska Grupa Prawnicza Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp.k.

Poznań

 • right quoteWyślij wiadomość: Nie można napisać samemu do siebie.
Wielkopolska Grupa Prawnicza Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp.k.
Wielkopolska Grupa Prawnicza Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp.k.
Telefon:
505XXXX
« Pokaż
Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś na Oferia.pl
wyślij wiadomość
Podgląd

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, przygotowaliśmy ofertę stałej obsługi prawnej, która dostosowana jest do organizacji Klienta, rodzaju prowadzonej działalności oraz etapu jej rozwoju. Każdy Klient może wybrać PAKIET USŁUG, który ceną i zakresem usług odpowiada jego zapotrzebowaniu.

Słowa kluczowe: Wielkopolska grupa prawnicza, prawne porady, prawo pracy, wierzytelności, obsługa prawna
Realizacje
Zdjęcia i grafika (3)
 • Referencje - Nadleśnictwo Kalisz Pomorski Nadleśnictwo Kalisz Pomorski od 2011 roku współpracuje z kancelarią Wielkopolska Grupa Prawnicza Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp. k. w zakresie obsługi postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Działalność kancelarii charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem oraz zrozumieniem potrzeb nadleśnictwa. Prawnicy kancelarii swoje obowiązki wykonują sumiennie, z zaangażowaniem oraz należytą starannością. Na uwagę zasługuje również fakt, iż kancelaria posiada doświadczony, wyspecjalizowany zespół zajmujący się obsługą zamówień publicznych.
 • Referencje - Składy budowlane VOX sp. z.o.o. Składy budowlane VOX sp. z o.o. od 2006 roku współpracuje z kancelarią Wielkopolska Grupa Prawnicza Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp. k. W ramach współpracy kancelaria zajmuje się windykacją należności dla Składy Budowlane VOX sp. z o.o. Działalność kancelarii charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem oraz skutecznością. Prawnicy kancelarii swoje obowiązki wykonują sumiennie, z zaangażowaniem oraz zachowaniem należytej staranności. Ponadto, wykazują się wymagana wiedzą prawniczą oraz zrozumieniem potrzeb klienta.
 • Referencje - Ogród Zoologiczny w Poznaniu Niniejszym, w imieniu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu oświadczam, że Wielkopolska Grupa Prawnicza Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Poznaniu przeprowadziła dla ww. jednostki postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie MULTIMEDIALNEGO SYSTEMU INFORMACJI TURYSTYCZNEJ, w skład którego wchodziła: instalacja zasilania w energię elektryczną; instalacja sieci strukturalnej; system monitoringu wizyjnego CCTV; system informacji wizualnej; system informacji multimedialnej; podłączenie systemu do istniejącej instalacji telefonicznej. Powyższe postępowanie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej. Zakres usługi Wielkopolskiej Grupy Prawniczej obejmował: sporządzenie dokumentacji przetargowej, udział w postępowaniu, bieżące doradztwo prawne, kontakty z wykonawcami, sporządzenie umowy, protokołu.
Pracownicy
 • Paweł Sendrowski
  Paweł Sendrowski

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów wielokrotnie uczestniczył w seminariach polsko – niemieckich, w trakcie których wraz ze studentami z Bayreuth dyskutował nad wybranymi zagadnieniami prawa karnego. Specjalizuje się w kilku, powiązanych ze sobą dziedzinach prawa: zamówieniach publicznych, dyscyplinie finansów publicznych oraz w zakresie prawidłowego wydatkowania środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Zamówieniami publicznymi zawodowo zajmuje się od 5 lat, na bieżąco analizuje orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej, Głównej Komisji Orzekającej, opinie Urzędu Zamówień Publicznych. Z pasją wnika w niuanse prawa zamówień publicznych, czy porównywanie sprzecznych stanowisk. Autor licznych ekspertyz prawnych, publikacji dotyczących prawa zamówień publicznych (m.in. www.infor.pl, www.komunikaty.pl, www.przetargi.pl).

 • Mikołaj Maźwa
  Mikołaj Maźwa

  Od urodzenia związany z Poznaniem, gdzie ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i odbył aplikację radcowską. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego (materialnego i procesowego) oraz rodzinnego. Szczególną uwagę poświęca zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem małżeństwa, przesłankami orzekania rozwodu, alimentacją i stosunkami majątkowymi między małżonkami. Wysokie kompetencje, wrodzone opanowanie i wypracowane zdolności negocjacyjne pozwalają mu na łagodzenie trwających od dawna sporów między stronami i wypracowywanie dla klienta możliwie najlepszego rozwiązania. Znakomicie odnajduje się w prowadzeniu spraw zawiłych i nietypowych. Posługuje się językiem angielskim. Prowadzi szkolenia, jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego oraz rodzinnego, a także dotyczących problematyki funkcjonowania funduszy strukturalnych UE.

 • Bartosz Kozłowski
  Bartosz Kozłowski

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, specjalista w zakresie umów handlowych, budowlanego procesu inwestycyjnego oraz prawa handlowego. Podczas swojej wieloletniej pracy zawodowej zawsze stawiał na siłę porozumienia pomiędzy stronami. Takie podejście skutecznie i trwale zaszczepiono mu podczas pracy w kancelarii prawnej w Stanach Zjednoczonych. Nieporozumienia pomiędzy stronami są nieuniknione, ale sztuką jest je rozwiązywać tak, aby każdy był zadowolony, gdyż przynosi to same korzyści. Spory sądowe uznaje wyłącznie za przykrą ostateczność. W pracy kieruje się zawsze maksymą, że „najgorsza ugoda jest lepsza od najlepszego wyroku”, którą z powodzeniem przenosi na płaszczyznę redagowania i negocjowania umów.

 • Artur Chołody
  Artur Chołody

  Absolwent prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także podyplomowe studia z psychologii zarządzania oraz studium zarządzania organizacjami pozarządowymi. Obecnie w trakcie studiów MBA z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Wspólnik w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej. Ekspert w zakresie pozyskiwania oraz prawidłowego wydatkowania środków z Unii Europejskiej. Jednocześnie zajmuje się działalnością społeczną w Fundacji Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości, gdzie pełni funkcję prezesa. W kręgu jego zainteresowań czytelniczych znajduje się literatura science fiction i fantazy. Fan muzyki rockowej, w szczególności polskich grup, takich jak Hey czy Kazik. Lubi chodzić po górach.

 • Tatiana Kiełb-Szewczyk
  Tatiana Kiełb-Szewczyk

  Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obroniła pracę magisterską poświęconą ochronie praw człowieka, w szczególności praw dzieci jako świadków i ofiar w postępowaniu karnym. Praktykowała w kilku kancelariach prawnych, zdobywając doświadczenie przede wszystkim w prowadzeniu postępowań cywilnych sądowych i egzekucyjnych. Obecnie odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Tatiana Kiełb-Szewczyk specjalizuje się w prawie cywilnym i postępowaniu cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem postępowania egzekucyjnego. Posiada doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z dłużnikami oraz w ustanawianiu różnych form zabezpieczeń wierzytelności klientów. W naszej kancelarii zajmuje się koordynowaniem procesu odzyskiwania należności, obsługując w tym zakresie szereg podmiotów, w szczególności przedsiębiorców korporacyjnych. W wolnym czasie jako wolontariusz udziela porad prawnych osobom potrzebującym.

 • Krzysztof Mądrowski
  Krzysztof Mądrowski

  Student czwartego roku prawa. Kierunek ten jest jego pasją. Bardzo ambitny, żądny zdobywania coraz to większej wiedzy i doświadczenia. Jest bardzo aktywny. Dzieli się chętnie z otoczeniem swoimi refleksjami. Chce osiągać sukcesy dzięki uczciwej oraz ciężkiej pracy, zdyscyplinowaniu, rzetelności i uporowi. Obdarzony dużą intuicją, kieruje nim logika, a także wyczucie psychologiczne. Poza głównym zainteresowaniem i życiową pasją, jaką jest prawo, w kręgu jego zainteresowań usytuowały się również zamiłowanie do motoryzacji, górski klimat i długie piesze wycieczki, mile widziane są również dłuższe chwile wypoczynku w rodzinnym domu. Krąg jego zainteresowań prawnych jest bardzo rozległy. W kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem cywilnym, postępowaniem cywilnym oraz windykacją należności.

 • Katarzyna Kunter
  Katarzyna Kunter

  Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów szczególnie zainteresowała się prawem cywilnym i gospodarczym. Obecnie aplikantka radcowska Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie w obsłudze prawnej nabywała, praktykując w kancelariach prawnych w Poznaniu. Wykazuje bardzo dobrą znajomość języka angielskiego prawniczego. W Wielkopolskiej Grupie Prawniczej specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa zamówień publicznych. Oprócz poszerzania wiedzy prawniczej na co dzień zajmuje się rozwijaniem swoich zainteresowań, na których realizację stara się zawsze znaleźć chociaż odrobinę czasu. Największą pasją jest jednak taniec (zwłaszcza Lyrical HH). Dla niej jest czymś więcej niż tylko jedną z wielu form aktywności fizycznej. Twierdzi, że taniec pozwala jej najpełniej się wyrazić i zregenerować siły do realizacji wyznaczonych celów.

 • Monika Jagła
  Monika Jagła

  Absolwentka Wydziału Ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończona specjalność ekonomika pracy i zarządzanie kadrami pozwoliła na rozwinięcie zainteresowań, szczególnie z zakresu prawa pracy oraz z dziedziny zarządzania kadrami. Pracę magisterską poświęciła zagadnieniu szkoleń, stanowiącym jeden z podstawowych elementów zarządzania zasobami ludzkimi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała już w trakcie studiów, gdzie w ramach praktyk zawodowych, które odbyła w Poczcie Polskiej Poznań - Województwo w dziale kadr, miała okazję poznać zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Od tamtej pory oprócz ogromnego zainteresowania dziedziną kadr i płac jest to również droga zawodowa, jaką obrała. Obecnie posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w tej branży. Prowadzi szkolenia między innymi z zagadnień dotyczących ZUS, które z kolei są ściśle powiązane z kadrami i płacami. Ponadto, prowadziła cykl szkoleń dotyczących zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

 • Patrycja Talkowska
  Patrycja Talkowska

  Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończyła również Studium Podyplomowe Rachunkowości. Otrzymała certyfikat księgowy wydany przez Ministra Finansów. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia księgowości firm. Praktykę zaczęła zdobywać już w czasie studiów. Umiejętność łączenia wielu zadań i dobra organizacja pracy pozwoliła jednocześnie na ukończenie studiów z bardzo dobrym wynikiem, jak i zdobywaniem doświadczenie zawodowego w tym czasie. Od ponad trzech lat specjalizuje się w prowadzeniu księgowości projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Rozliczyła kilkadziesiąt projektów unijnych. Swoje osiągnięcia w tej dziedzinie opisała w pracy dyplomowej pt. „Zasady rachunkowości projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”. Autorka biuletynu poświęconego zagadnieniom księgowości projektowej. Prowadziła również wiele szkoleń z tego zakresu.

 • Anna Tułaza
  Anna Tułaza

  Absolwentka filologii rosyjsko – ukraińskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie studentka podyplomowych studiów kształcenia tłumaczy języka rosyjskiego na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie studiów swoje zainteresowania filologiczne rozwijała w prężnie działającej sekcji teatralnej. W wolnym czasie tłumaczy dokumenty o różnorodnej tematyce. W kancelarii zajmuje się sprawami administracyjnymi. Czuwa nad sprawną i rzetelną organizacją biura. Dba o komunikację, informując wszystkich na bieżąco o stanie powierzonych spraw. Biegle posługuje się językiem rosyjskim oraz w stopniu zaawansowanym językiem ukraińskim i angielskim. Prywatnie miłośniczka pieszych i rowerowych wycieczek. Zafascynowana kulturą Azji Południowo – Wschodniej. Wyznaje przekonanie, że obce kultury najlepiej poznawać z perspektywy ich przedstawicieli. Nałogowa kolekcjonerka książek.

 • Iwona Wiatrowska
  Iwona Wiatrowska

  Absolwentka Wydziału Chemii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wybierając kierunek studiów kierowała się pasją i choć dziś nie łączy wykształcenia z pracą zawodową, to w wolnych chwilach wciąż zagląda do podręczników chemicznych. W kancelarii zajmuje się prowadzeniem sekretariatu, przyjmuje, rejestruje i wysyła pocztę, gromadzi i przechowuje dokumenty a także przygotowuje zebrania i konferencje. Jednocześnie odpowiada za organizację biura i wspiera pracę całego zespołu. Prywatnie miłośniczka thrillerów Tess Gerritsen oraz Harlana Cobena. W wolnych chwilach lubi szaleć w parkach linowych, jeździć na rowerze i rolkach a zimą wybiera łyżwy.

 • Marcin Kosek
  Marcin Kosek

  Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Żagiel S.A, Kredyt Bank S.A., Santander Consumer Bank S.A. jako koordynator ds. windykacji bezpośredniej i windykator terenowy. W kancelarii pełni funkcję windykatora. Do jego obowiązków należy wykonywanie czynności terenowych i prowadzenie negocjacji z dłużnikami. Dzięki zdobytemu doświadczeniu z zakresu negocjacji i zarządzania procesami windykacji wypracował efektywne metody odzyskiwania należności oraz doskonali umiejętności nawiązywania i utrzymywania dobrych relacji z klientami. Swoją wiedzę aktualizuje, czynnie uczestnicząc w szkoleniach: telewindykacja, windykacja bezpośrednia, windykacja prawna. W wolnym czasie poświęca się muzyce, śpiewa co pozwala mu wyrażać swoje emocje i uczucia.

Dyplomy i certyfikaty
 • Rozwiązania na miarę Twoich potrzeb

  W swojej działalności Kancelaria dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej spełniać oczekiwania Klientów. Oferowane przez Wielkopolską Grupę Prawniczą produkty są ściśle dostosowane do Państwa wymagań, co w połączeniu z wysokim poziomem wiedzy i profesjonalizmu jej pracowników, pozwala świadczyć Państwu specjalistyczne usługi najwyższej jakości.

 • Jesteśmy odpowiedzialni społecznie

  Wielkopolska Grupa Prawnicza podejmuje liczne, wielopłaszczyznowe działania wpisujące się charakterem w filozofię strategii CSR. Obecne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a także ambitne i wysoce innowacyjne plany na przyszłość stawiają Kancelarię, wśród liderów regionu w tym zakresie.

 • Profesjonalne doradztwo, specjalistyczna wiedza

  Kancelaria w swojej działalności specjalizuje się w kilku wybranych dziedzinach prawa. Dzięki temu sprawami naszych klientów zajmują się wyłącznie wyspecjalizowani prawnicy, o dużym doświadczeniu praktycznym i perfekcyjnym przygotowaniu merytorycznym w danym obszarze. Pozwala to oferować Państwu nowoczesne i skuteczne rozwiązania prawne.

Sprzęt i wyposażenie
 • Zamówienia publiczne oraz odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych WGPR
  Zamówienia publiczne oraz odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych WGPR

  Jedną z głównych specjalizacji Wielkopolskiej Grupy Prawniczej jest obsługa oraz kontrola postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Zespół kancelarii składający się z wysoko wykwalifikowanych prawników, doktorów prawa oraz wykładowców akademickich, zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie prawa zamówień i finansów publicznych. Ogromne doświadczenie naszego zespołu w tematyce zamówień publicznych, jak również odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w ww. obszarze, zapewnia prawidłowe udzielanie zamówień publicznych. Analizujemy pojawiające się w postępowaniach uchybienia pod kątem naruszenia ustawy prawo zamówień publicznych, ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, czy wymierzania korekt finansowych dla wydatków współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

 • Partnerstwo publiczno-prywatne WGPR
  Partnerstwo publiczno-prywatne WGPR

  Wykorzystując doświadczenie związane z obsługą prawną zarówno przedsiębiorców, jak i jednostek sektora finansów publicznych, znając i rozumiejąc specyfikę zamówień publicznych, kancelaria świadczy również usługi w zakresie partnerstwa publiczno – prywatnego obejmujące: kojarzenie podmiotów publicznych i prywatnych w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego, obsługę prawną w zakresie partnerstwa publiczno – prywatnego, współpracę z zagranicznymi podmiotami, które oferują wsparcie polegające na przygotowaniu analizy finansowej planowego przedsięwzięcia, jak również zarządzaniu obiektami (w szczególności sportowymi), które powstały w wyniku przeprowadzenia procedury wyłonienia partnera prywatnego.

 • Windykacja należoności WGPR
  Windykacja należoności WGPR

  Windykacja należności wymaga merytorycznego przygotowania, kreatywności i systematyczności. Stale poszerzamy zakres naszych usług windykacyjnych, szkolimy pracowników, szukamy nowych, efektywnych metod odzyskiwania należności naszych Klientów. Nie ograniczamy się wyłącznie do wykonywania typowych czynności takich jak: wezwanie do zapłaty, sporządzenie pozwu, skierowanie wniosku o egzekucję. Od 2011 roku rozwijamy dział windykacji przed – sądowej i terenowej. Dzięki negocjacjom prowadzonym z dłużnikami we wczesnej fazie procesu windykacyjnego, nasze działania stają się dużo bardziej skuteczne. Dodatkowo, oferujemy pieczęć windykacyjną jako środek skłaniający dłużników naszych Klientów do terminowego regulowania należności. Pieczęć windykacyjna na fakturach wystawianych przez naszych Klientów jest formą ostrzeżenia o konsekwencjach prawnych braku terminowej zapłaty należności.

 • Budowlany proces inwestycyjny WGPR
  Budowlany proces inwestycyjny WGPR

  Budowlany proces inwestycyjny jest niezwykle skomplikowany. Po stronie inwestora wymagana jest znajomość specyfiki wielu branż i koordynacja pracy wielu osób. Proces ten jest także bardzo złożony pod kątem zagadnień prawnych. Precyzyjna koordynacja powyższych elementów jest najistotniejszym elementem prawidłowej organizacji budowlanego procesu inwestycyjnego. Pozwala na sprawną realizację inwestycji oraz minimalizowanie ryzyka i zagrożeń obciążających inwestora. Odpowiadając na zapotrzebowanie Klientów z Działu Umów Wielkopolskiej Grupy Prawniczej wyodrębniliśmy wyspecjalizowany Dział Budowlanego Procesu Inwestycyjnego. Gwarantujemy Państwu kompleksowe uregulowanie wszelkich zagadnień związanych z inwestycyjnym procesem budowlanym, począwszy od prac projektowych, a skończywszy na zgłoszeniu obiektu do użytkowania i uzyskaniu stosownego pozwolenia. W tym celu stale współpracujemy z projektantami oraz inżynierami budownictwa pełniącymi samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

 • Prawo rodzinne, ustroje majątkowe WGPR
  Prawo rodzinne, ustroje majątkowe WGPR

  Specyfika i różnorodność zagadnień prawnych wynikłych na tle stosunków w rodzinie wymaga nie tylko doskonałego przygotowania merytorycznego, lecz także odpowiedniego zaangażowania i dużej wrażliwości ze strony prawnika. W tego rodzaju postępowaniach szczególnego znaczenia nabiera doskonały kontakt Klienta ze swoim pełnomocnikiem oraz wzajemne zaufanie. Równie istotne w rozwiązywaniu sporów jest odpowiednie przygotowanie prawnika z zakresu zagadnień psychologicznych i socjologicznych. Nasze bardzo osobiste i zindywidualizowane podejście do każdego Klienta i jego sprawy przejawia się również w kwestiach ustalania wysokości wynagrodzenia i sposobów rozliczeń. Wszystkie te cechy wyróżniają zespół prawników obsługujących Dział Prawa Rodzinnego i Opiekuńczego Wielkopolskiej Grupy Prawniczej. Dzięki ich wrażliwości i profesjonalizmowi mogą Państwo liczyć na uzyskanie następujących korzyści w poszczególnych rodzajach spraw: rozwody i separacje, majątkowe ustroje małżeńskie, alimenty...

 • Prawo pracy, kadry i płace WGPR
  Prawo pracy, kadry i płace WGPR

  W obecnych czasach sprawne poruszanie się przez pracodawców w przepisach prawa pracy staje się utrudnione, zarówno ze względu na coraz większe niedostosowanie norm kodeksu pracy do nowoczesnej gospodarki i uwarunkowań rynku pracy, jak i różnorodność form zatrudniania pracowników. Interpretacje przepisów prawa pracy nie zawsze są zrozumiałe i jednolite. Dotyczy to zwłaszcza decyzji wydawanych przez Inspekcję Pracy, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w sprawach indywidualnych, czy orzecznictwo sądów powszechnych. Problemem pracodawców są też nieelastyczne prawo pracy i wysokie koszty zatrudnienia. Innymi słowy, bez pomocy wyspecjalizowanych podmiotów pracodawca będzie nieustannie narażany na borykanie się z problemami. Dział Prawa Pracy Wielkopolskiej Grupy Prawniczej gwarantuje rozwiązanie tych wszystkich problemów.

 • Umowy cywilno-prawne WGPR
  Umowy cywilno-prawne WGPR

  Zawieranie umów cywilnoprawnych to istota prowadzenia działalności gospodarczej. Dobrze wynegocjowane warunki handlowe, realnie nałożone obowiązki i skuteczne zabezpieczenia są gwarancją sukcesu i powodzenia inwestycji. Nierówność ekonomiczna partnerów gospodarczych jest faktem z którym trzeba się borykać na każdym kroku. Dobrze przeprowadzone negocjacje, wychwytywanie wszystkich niuansów prawnych oraz wprowadzanie do umowy korzystnych dla Klienta rozwiązań pozwala te nierówności niwelować. Na etapie sporządzania lub negocjowania umowy, strony mają niemalże nieograniczone możliwości. Gwarantuje nam to naczelna zasad prawa cywilnego, jaką jest „zasada swobody umów”. W toku realizacji umowy, po pojawieniu się już problemów, możliwości stron się kurczą. Bywa i tak, że w pewnym momencie nie da się już nic zrobić. Dział Umów WGPR zapewnia Państwu należytą ochronę realizowanej inwestycji. Świadomość określonych zagrożeń pozwala na prawidłowe zarządzanie ryzykiem i zabezpieczenie.

 • Współpraca międzynarodowa WGPR
  Współpraca międzynarodowa WGPR

  Jeżeli myślicie Państwo o rozszerzeniu swojej działalności gospodarczej, ekspansji na nowe rynki zbytu, czy też o pozyskaniu nowego partnera handlowego, proponujemy nasze usługi. Proponujemy możliwość rozwoju własnej firmy, pozyskanie nowych partnerów gospodarczych, dostawców czy też odbiorców na rynku amerykańskim. Z naszego doświadczenia wiemy, że istnieje duży potencjał w zakresie kontaktów przedsiębiorców z naszego Kraju oraz Stanów Zjednoczonych. Napotykają oni jednak pewne problemy formalne i kulturowe, które szybko ich zniechęcają. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby zacierać te różnice oraz wypracowywać wspólną płaszczyznę do owocnej współpracy. Jesteśmy w stałych kontaktach z Kancelarią prawną Kerosky Purves i Bogue z siedzibą w San Francisco, USA, wiodącym partnerem w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych.

 • Obsługa projektów unijnych WGPR
  Obsługa projektów unijnych WGPR

  Obsługa prawna projektów unijnych obejmuje m.in.: sporządzanie umów z podmiotami oraz osobami, z którymi klient będzie współpracował przy realizacji projektu, analizę prawną umowy o dofinansowanie projektu, opracowywanie opinii prawnych, zapytań, wniosków o interpretację do właściwych instytucji, nadzór prawny nad realizacją projektu zgodnie z wytycznymi programu, opiniowanie decyzji merytorycznych podejmowanych przez osoby odpowiedzialne za realizację projektu, monitorowanie zmian w przepisach dotyczących realizowanego projektu, sporządzanie opinii / wniosków o wydanie interpretacji w sprawie zwolnień podatkowych dotacji, szkolenie pracowników Klienta dotyczące prawa pracy oraz zasad realizacji projektu, prowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, sporządzanie opinii w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, reprezentację w postępowaniu sądowym, sądowo - administracyjnym i administracyjnym.

Osiągnięcia
 • Nie ma sztuki bez kobiet (październik 2012)

  Byliśmy oficjalnym sponsorem najważniejszego festiwalu promującego sztukę kobiet w naszym kraju...

Aktualności
 • Drzwi Otwarte w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej (grudzień 2012)

  Zapraszamy przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych z zakresu:

  I.Prawo pracy
  - uelastycznienie czasu pracy pracowników,
  - optymalizacja kosztów pracy,
  - poza pracownicze formy zatrudnienia,


  II.Budowlany proces inwestycyjny

  - redagowanie umów o roboty budowlane, dzieło, świadczenie usług, dostawy,
  - zasady współpracy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym,

  III.Umowy

  - zabezpieczenie umów cywilnych,
  - redagowanie umów cywilnych
  - zarządzenia ryzykiem w procesie kontraktowania

  IV.Spółki

  - formy zatrudnienia członków zarządu, z uwzględnieniem aspektów podatkowych – optymalizacja kosztów,
  - dochodzenie należności od członków zarządu w przypadku niewypłacalności spółki

  V.Prawo zamówień publicznych – praktyczne porady dla przedsiębiorców
  - Jak przygotować ofertę w postępowaniu?
  - Czy wykonawca bez narażania się na działanie niezgodne z prawem może proponować zamawiającym swoje rozwiązania i pomysły na wykonanie zamówienia?
  - Jakie środki ochrony prawnej przysługują

Warunki współpracy
 • Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z naszych porad, prosimy o kontakt z jednym z naszych opiekunów klienta:

  Bartosz Pietrzak
  b.pietrzak@wgpr.pl
  505 558 470

  Adam Wilski
  adam.wilski@wgpr.pl
  505 797 812

Zakres działania
Kupuj materiały budowlano-dekoracyjne nawet 10% taniej
Dołącz do Programu DOM Leroy Merlin

Masz już kartę DOM? Dopisz ją do swojego konta na oferii!

Aktualne zlecenia z naszym udziałem ()