Dietetyk, terapeuta TCM - Katarzyna Fizia

Katowice

 • right quoteWyślij wiadomość: Nie można napisać samemu do siebie.
Katarzyna Fizia
Katarzyna Fizia
Telefon:
797XXXX
« Pokaż
Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś na Oferia.pl
wyślij wiadomość
Podgląd

Katarzyna Fizia – mgr dietetyki, dietetyk TCM, terapeuta TCM. Specjalista z zakresu masażu Gua Sha i ziół kulinarnych TCM. Praktykuje Ping Shen, jogę holistyczną i Heartfulness. Kontynuuje rozwój naukowy na studiach doktoranckich (Śląski Uniwersytet Medyczny). W zakresie TCM dokształca się już od ponad 9 lat w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie oraz innych ośrodkach edukacyjnych. Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo już od ponad 10 lat, dietetyką TCM od 2010 roku. Prowadzi autorski cykl warsztatów kulinarnych i rozwojowych w Krakowie i innych miastach Polski pod hasłem Dietetyka TCM dla każdego! Obecnie podjęła 2,5 letnie nauczanie akupunktury klasycznej – Styl jednej igły w szkole prowadzonej przez Donalda Halfkennego (Ling Shu Institute for Classical Acupuncture and Chinese Medicine). Pasjonatka kulinarna, weganka, zakochana w wolnowarze i zupach mocy. Każdą wolną chwilę spędza w naturze.

Kasia o sobie:
„… z czasem odkryłam leczniczą moc kulinarnych ziół po czym całkowicie zatonęłam w energii gotowania wg 5 elementów oraz dostosowania potraw, metod ich gotowania i doprawiania do stanu energetycznego organizmu. Obserwując naturę, ziemię i pory roku oraz zmiany jakie w nich zachodzą, a także swoje własne ciało i umysł odkrywam wciąż nie poznaną jeszcze do końca olbrzymią wiedzę dotyczącą pokarmu i jego energii. W swojej pracy łączę dietetykę zachodnią z dietetyką TCM. Pacjenci, których spotykam na swojej drodze korzystają z porad dietetycznych chcąc przywrócić równowagę w swoim ciele oraz umyśle. To piękne uczucie kiedy mogę pomóc osobom z problemami zdrowotnymi wprowadzając do ich diety nowe potrawy oparte o właściwe dla nich produkty. Do terapii żywieniowej wprowadzam także zioła kulinarne TCM oraz w razie potrzeby indywidualne receptury. Wspomagająco wykonuję akupunkturę, moksę oraz starochiński masaż Gua Sha poruszający zastoje i przyspieszający proces leczenia. Usłyszałam, niegdyś, że leczę Sercem i od tej pory podążam Drogą Serca..."

Dodatkowo posiadam bogate doświadczenie związane z układaniem diet, jadłospisów, planów żywieniowych, prowadzeniem szkoleń, prelekcji, wykładów, warsztatów kulinarnych, projektowaniem materiałów edukacyjnych oraz promocyjnych, obliczeniami składu produktów, menu i potraw.

Przyjmuję i prowadzę warsztaty w Krakowie, Katowicach i Rybniku oraz innych miastach.

W razie potrzeby proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Słowa kluczowe: Dietetyka, zdrowe odżywianie, odchudzanie, dieta, menu, jadłospis, plan żywieniowy, medycyna naturalna, szkolenia, kursy, prelekcje, warsztaty, wykłady, akupunktura, masaż, zioła, medycyna chiń
Umiejętności
 • dietetyka

  Ekspert (11 lat)

 • dietetyka tcm

  Ekspert (9 lat)

 • zioła kulinarne i receptury

  Zaawansowany (5 lat)

 • warsztaty kulinarne

  Ekspert (6 lat)

 • wykłady

  Ekspert (8 lat)

Doświadczenie
 • Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao (wrzesień 2018 - obecnie)

  Właściciel: - Odżywianie
  - Medycyna Chińska
  - Rozwój

Edukacja
 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (październik 2011 - obecnie)

  nauki o zdrowiu - doktoranckie

Zakres działania
Aktualne zlecenia z moim udziałem ()