USUWANIE WYCIAGANIE WGNIECEN WGNIOTOW BEZ LAKIEROWANIA PO GRADOBICIU

(71075)

Pleszew

To ogłoszenie jest nieaktualne.

Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii specjalistyczne usługi warsztatowe

Zobacz podobne ogłoszenia

Podgląd

Witam, zajmuję się profesjonalnym wyciąganiem (usuwaniem) wgnieceń samochodowych techniką PDR.

Kilka słów o stosowanej przeze mnie technologii:
PDR (Paintless Dent Repair) jest technologią, z której chętnie korzystają firmy ubezpieczeniowe oraz salony samochodowe. Po przejściu gradobicia w miastach same szkody samochodowe liczone są w milionach złotych, a oszczędności z naprawy przy użyciu systemu PDR mogą w pojedynczych przypadkach sięgać nawet 70 procent w stosunku do naprawy tradycyjnej (klepanie, szpachlowanie i lakierowanie). Najważniejsze, że podczas tej naprawy pozostaje oryginalny lakier i nie ma nawet grama szpachli, co nie jest bez znaczenia przy późniejszej sprzedaży auta. Każdy rzeczoznawca i doświadczony samochodziarz jest w stanie ocenić czy element pojazdu został po raz kolejny polakierowany. Wgniecenie kwalifikujące się do naprawy teoretycznie nie powinno być głębsze niż 2mm a jego średnica większa niż 30 mm, ale w praktyce da radę usunąć znacznie większe uszkodzenia karoserii.
Przy większych wgnieceniach lub wgnieceniach z uszkodzeniami lakieru  często stosuje się naprawę typu   "Push-to-paint"  gdzie przywraca się dawny kształt blachy ale pozostają widoczne niewielkie odkształcenia,  zmiany struktury lakieru lub zadrapania. W tym przypadku lakiernikowi pozostaje jedynie polakierowanie oryginalnego elementu karoserii, bez konieczności jego wymiany. Ta metoda jest również korzystniejsza finansowo od tradycyjnej naprawy blacharskiej z użyciem spawarki czy szlifierki ponadto nie ma potrzeby demontażu i szpachlowania elementu.
Zgłębiając ten temat trudno pominąć inne metody stosowane czasem do usuwania wgnieceń bez potrzeby lakierowania. Jednym ze sposobów jest podgrzanie palnikiem miejsca uszkodzenia a następnie szybkie schłodzenie najlepiej tzw. suchym lodem,  czyli zestalonym dwutlenkiem węgla. Jednak metoda za ze względu na użycie wysokiej temperatury może spowodować uszkodzenie lakieru i cechuje się bardzo niewielką skutecznością, dlatego nie jest stosowana w profesjonalnych wrsztatach. Podobna historia jest w przypadku urządzeń do samodzielnego usuwania wgnieceń, kosztujących kilka złotych.  

Usuwam wgniecenia powstałe na skutek:

- obicia drzwiami sąsiedniego samochodu
- gradobicia
- opadu kasztanów
- szkody transportowe
- inne wgniecenia samochodowe

Koszt usunięcia pojedynczego wgniecenia o średnicy do 30mm i głębokości do 2mm bez ubytku lakieru to 50 zł.

W przypadku większego wgniecenia, lub większej liczby wgnieceń, cena za wgniecenie pozostaje do uzgodnienia

Koszt naprawy auta po gradobiciu - ok. 100 wgnieceń o średnicy do 20 mm to 1500 - 2000 zł, czas naprawy 2-3 dni.

Warsztat znajduje się w Pleszewie, na ul. Lipowej 19
Kontakt:
tel. 660-695-678
e-mail: szybkie-naprawy@o2.pl