pomoc w założeniu działalności

(1926516)

Zleceniodawca:
Grze... ******** dlaczego ukryte?
Telefon:
********
dlaczego ukryte?
Wspomnij, że zlecenie znalazłeś na Oferia.pl
Możliwość pracy zdalnej: TAK
Do końca: 46 dni
Budżet zlecenia: do uzgodnienia
Liczba zgłoszeń: 5

Potrzebuję:

 

Osoby do pomocy w założeniu działalności gospodarczej i prowadzenia jej rachunkowości: prostej – sprzedaży gry planszowej własnego autorstwa przez Internet.

Sprawa wygląda tak:

Jestem autorem gry – w sensie mechaniki i komponentów graficznych - ale żeby zacząć sprzedawać, muszę ją fizycznie wytworzyć. Istnieją firmy na polskim rynku, które takie usługi świadczą. Z jedną z nich się porozumiałem.

Żeby produkcja ruszyła, muszę jednak założyć działalność gospodarczą i na tę działalność zlecić wykonanie. Czyli podpisać umowę i przelać zaliczkę – 50% kwoty.

I tu pojawiają się pierwsze zagadnienia.

Pieniądze na produkcję otrzymam w formie rodzinnej darowizny. Przypuszczalnie trzeba to będzie w urzędzie jakoś ”zalegalizować”. Ponadto, muszę zostać doinformowany, jaki typ działalności najbardziej mi się opłaca ( a raczej jaki najmniej mi szkodzi – jaki będzie dla mnie najtańszy ).

 

Nie ukrywam też, że ważna jest dla mnie prostota – włóczenie się po biurach i urzędach nie wchodzi w grę. Po ”zalegalizowaniu” darowizny i otwarciu firmy, chciałbym zająć się wyłącznie sprzedażą gry, a do roboty papierkowej właśnie kogoś mieć.

Wedle mojej wiedzy takie usługi kosztują 150-200 zeta miesięcznie i nie sądzę, by moja działalność miała mieć kłopot się zmieścić w tym zakresie. Będę miał do sprzedania tylko 500 gier. Szacuję, że zbycie może zając lata. Mogą schodzić 2-3 sztuki miesięcznie, tego się nie da przewidzieć. Oczywiście, nie można całkowicie wykluczyć scenariusza bajkowego – że ”zaskoczy” i wtedy miesięcznie będzie schodziło i 50 gier. Ale to mało prawdopodobne. Gra będzie droga – minimum 250 złotych za sztukę – kierowana do specyficznego odbiorcy. Zdziwię się, jeśli interes nie będzie deficytowy, w końcu 500 zeta miesięcznego oZUSowania to minimum, z jakim muszę się liczyć.

 

Działalność prosta, roboty mało, istotne tylko, żeby czegoś na starcie nie zachachmęcić. Z tymi darowiznami, typami działalności i umowami z producentem. Także czekam na zgłoszenia osób, które nie tylko potrafią podliczyć to czy owo i wypełnić jakieś rubryki, ale również ekonomicznie sprawę ogarnąć. Ponadto, interesuje mnie możliwość łatwego kontaktu, więc osoby tylko z Bielska-Białej lub bliskich okolic.

 

Aha, biorąc pod uwagę, że do zlenienia produkcji potrzebuję figurować jako podmiot działalności gospodarczej, a sama produkcja ma trwać kilka miesięcy, minimum dwa, to sprzedaż gier rozpocznie się później niż założenie działalności. Zależałoby mi zatem, by wykorzystać jakieś kruczki prawne i przez ten czas ZUSu nie płacić. Przypuszczam, że da się to jakoś ogarnąć. Zakładam firmę, ale z opóźnionym - nawet o kilka miesięcy - realnym startem jej działalności.

 

******* dlaczego ukryte?

 

Propozycje wykonania zlecenia
Proponuję
cenę zł brutto
za
Data zgłoszenia Cena brutto
REMARK

REMARK

2019.01.07: Witam. Z chęcią podejmę się zlecenia. Działamy na terenie całej Polski kontakt najczęściej poprzez środki komunikacji elektronicznej. Oprócz księgowości oferujemy optymalizację kosztów i podatków. Proponuje cenę 30 zł brutto w pierwszych miesiącach potem 50 brutto. W razie zainteresowania proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Tel: 696 784 448 email: arbiuro84@gmail.com

do
negocjacji

GreyDarkIcoInfo
Data zgłoszenia Cena brutto
Golden Mean Agency

Golden Mean Agency

2019.01.07: Witam, Jestem zainteresowana współpracą, otworzyłam wiele spółek z o.o. i jednoosobowych działalności. Meil do mnie: office@goldenmeanagency.eu . Zapraszam też na stronę: www.goldenmeanagency.eu Cena do uzgodnienia. Pozdrawiam Joanna Łukianiuk

do
negocjacji

GreyDarkIcoInfo
BDP Biuro Rachunkowe Beata Piaseczna

BDP Biuro Rachunkowe Beata Piaseczna

2019.01.07: Witam, proponuję założyć działalność gospodarczą, podpisać umowę z firmą produkującą grę i zawiesić działalność do momentu wyprodukowania i sprzedaży. W pierwszym roku koszty produkcji gry warto ująć w kosztach, więc raczej opodatkowanie na zasadach ogólnych. Przy darowiźnie proszę pamiętać o formie przelewu i zgłoszeniu do 6 miesięcy w US. Swoją drogą zaciekawił mnie Pan tą grą, czy mogę prosić o jakieś dodatkowe info na maila? kontakt@bdp-biurorachunkowe.pl

100 zł

za miesiąc

GreyDarkIcoInfo
Joanna Słabolepsza

Joanna Słabolepsza

2019.01.06: Zapraszam www.kbr-cma.pl

do
negocjacji

GreyDarkIcoInfo
Merk Ada

Merk Ada

2019.01.05: Witam, jestem zainteresowany przyjęciem zlecenia. Posiadam doświadczenie w obsłudze biurowej. Ze swojej strony gwarantuję terminowość, pełne zaangażowanie i profesjonalizm. W razie zainteresowania moją ofertą proszę o kontakt na numer tel: 578 924 927 lub mailowo na adres: hejlo@int.pl

1 zł

za całość

GreyDarkIcoInfo