Analiza sprawy karnej - podanie wykładni art 286 kk

(1922978)

Warszawa

To zlecenie jest nieaktualne.

Zobacz podobne zlecenia dotyczące pomocy prawnej i porad

Zobacz podobne zlecenia

Możliwość pracy zdalnej: TAK
Budżet zlecenia: 50 zł/całość
Liczba zgłoszeń: 6

Zlecę analizę sprawy karnej - postępowania przygotowawczego o oszustwo w którym jestem pokrzywdzonym.

Złożyłem zawiadomienie o przestępstwie oszustwa do Prokuratury. Sytuacja faktyczna , była taka że osoba której udzielałem pożyczki , wprowadziła mnie w błąd co do wysokości swojego zadłużenia - okazało się ono ponad 5 krotnie wyższe!. W zawiadomieniu od początku podkreślałem że gdybym wiedział , iż osoba wprowadza mnie w błąd co do okoliczności istotnych dla udzielenia przedmiotowej pożyczki , to na pewno bym tej pożyczki nie udzielił.

To jednak nie pomogło , Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia ze względu na brak uzasadnionego podejrzenia przestępstwa. Złożyłem na to zażalenie do Sądu , jednak Sąd podtrzymał.

Bardzo bym chciał się dowiedzieć czy organy działały zgodnie z prawem , i taka sytuacja rzeczywiście nie jest przestępstwem , czy też jest to po prostu "zamiecenie sprawy pod dywan".

Więc jest pytanie czy sam fakt przedstawienia nierzetelnego fałszywego oświadczenia przy staraniu się o wsparcie finansowe (pożyczkę) o  istotnym znaczeniu dla udzielenia tego wsparcia finansowego  wypełnia znamiona przestępstwa z art. 286 kk.?

Propozycje wykonania zlecenia
Data zgłoszenia Cena brutto
D&G Legal Sp. z o.o.

D&G Legal Sp. z o.o.

2018.12.18: 100 zł brutto. Prosimy o kontakt. biuro@dglegal.pl Pomożemy rozwiązać ten problem.

100 zł

za całość

GreyDarkIcoInfo
TEMIDA Biuro Obsługi Administracyjnej Agnieszka Mielczarek

TEMIDA Biuro Obsługi Administracyjnej Agnieszka Mielczarek

2018.12.18: Dzień dobry, Biuro TEMIDA, bardzo chętnie przygotuję dokumenty w przedmiocie Państwa zlecenia. Serdecznie zapraszam do współpracy Aplikant radcowski - Agnieszka Mielczarek temida.sekretariat@gmail.com, 574 22 33 31

do
negocjacji

GreyDarkIcoInfo
Radca Prawny

Radca Prawny

2018.12.18: Witam, z opisanego stanu faktycznego zastanowiłbym się ewentualnie nad 270 par 1 k.k., ale tylko jeśli przedłożone oświadczenia wypełnia ustawową definicje dokumentu. Natomiast co do 286 par. 1 k.k. brak jest znamion przestępstwa, albowiem wiedział Pan o zadłużeniu drugiej strony umowy. Sam fakt większego zadłużenia pozostaje w tym kontekście bez znaczenia. Tak czy inaczej decyzja procesowa jest już prawomocna, a biorąc pod uwagę, że pożyczył Pan pieniądze gołodupcowi z pełną świadomością tego, trzeba będzie się pogodzić z utrata pieniędzy. Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi w przyszłości.

do
negocjacji

GreyDarkIcoInfo
Kancelaria Prawna Anna Pabiańczyk - prawnik

Kancelaria Prawna Anna Pabiańczyk - prawnik

2018.12.18: Szanowny Panie, Podejmę się analizy przedmiotowej sprawy karnej. Wysokość całkowitego wynagrodzenia będę mogła podać po zapoznaniu się ze szczegółami związanymi ze sprawą (przede wszystkim akta sprawy oraz stan faktyczny). W razie zainteresowania moją ofertą, proszę o kontakt pod adresem e-mail: kontakt@apomocprawna.pl. Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej www.apomocprawna.pl. Z poważaniem, Anna Pabiańczyk

200 zł

za godzina

GreyDarkIcoInfo
Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamila Sowa

Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamila Sowa

2018.12.16: Adwokat Kamila Sowa z Kancelarii Adwokackiej w Częstochowie( NIP: 5741931125) zaprasza do współpracy. E-mail: kamila.sowa.adwokat@interia.pl, tel.: 783 832 483. Pozdrawiam

do
negocjacji

GreyDarkIcoInfo
F. H. U. P PROFESSION MICHAŁ GUHN

F. H. U. P PROFESSION MICHAŁ GUHN

2018.12.16: Biuro@prawnie24.pl Prosimy o przesłanie akt i dokonamy opinii prawnej wraz z wykładnia . Artykuły.286 k.k jest nam bardzo dobrze znane jak i sama wykładnia.

do
negocjacji

GreyDarkIcoInfo