Programowanie

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa bez zaawansowanych systemów informatycznych. Coraz więcej firm decyduje się również na tworzenie własnych, niezwykle rozbudowanych aplikacji, które ułatwiają kontakt z klientem i poprawiają sprzedaż. Omawiane udogodnienia nigdy by jednak nie powstały, gdyby nie programiści. Jeśli chcesz skorzystać z ich usług, użyj do tego Majsterii! Nasz serwis pozwala na szybkie i proste znalezienie specjalisty z bogatą wiedzą i ogromnym doświadczeniem, który będzie w stanie przenieść Twoje pomysły do wirtualnego świata. Wystarczy, że dodasz zlecenie, a fachowcy z dziedziny programowania zgłoszą się do Ciebie i zaproponują swoje usługi!
Powrót do kategorii
Lista wykonawców w podkategorii Programowanie

Brak wyników spełniających podane kryteria.

Programowanie i programiści – firmy, usługi i oferty

Programowanie odgrywa kluczową rolę we współczesnym świecie technologii, umożliwiając tworzenie aplikacji i programów o różnorodnej funkcjonalności. Proces ten nie ogranicza się jedynie do pisania kodu, ale obejmuje także testowanie i poprawianie błędów. Dowiedz się, jak specjaliści IT mogą pomóc w realizacji Twoich projektów i gdzie znaleźć najlepsze firmy oferujące usługi programistyczne.

Czym właściwie jest programowanie?

Programowanie zaczyna się od pomysłu. Jeżeli prowadzisz firmę i potrzebujesz przygotować np. aplikację, która będzie przeznaczona dla klientów, spisz wymagania, zakładaną funkcjonalność i zaproponuj layout. Tak stworzoną mapę pomysłów możesz zamieścić w serwisie jako opis zlecenia – programiści wrócą do Ciebie z konkretną ofertą. Ocenią złożoność projektu i czas wykonania usługi, a Ty wybierzesz tego specjalistę, który spełni Twoje oczekiwania.   

Na podstawie zebranych od zleceniodawcy danych, programista tworzy schemat aplikacji. Najczęściej są to podstawowe schematy blokowe, które dają ogólny pogląd na to, jak będzie działać program. Takie obrazowanie umożliwia prześledzenie procesów i zależności zachodzących pomiędzy określonymi funkcjonalnościami, a także możliwości potencjalnego rozwoju. Samo programowanie to nic innego jak ułatwienie komunikacji między maszyną a człowiekiem. Zapis poleceń wykonuje się w jednym z używanych powszechnie języków programowania. Obejmuje analizę i tłumaczenie wymagań, w których wyniku powstaje kod. Kolejnym etapami jest debugowanie, kompilowanie i testowanie, a finalnie – implementacja. 

Programowanie obiektowe

Najczęściej stosowanym rodzajem programowania jest to obiektowe. Sposób jego powstawania pozwala na równoległą pracę wielu programistów. Każdy z nich tworzy swoją część kodu. Wykonane przez koderów moduły łączy się następnie w kompletny program. Podstawową zaletą programowania obiektowego jest elastyczność aplikacji w ten sposób stworzonych – moduły można swobodnie dodawać, zmieniać i usuwać. Modularyzacja na etapie tworzenia kodu przyspiesza pracę – wychwycenie i naprawa błędów jest prostsza w przypadku niewielkich części kodu niż całego programu.

Języki programowania, w których programuje się obiektowo to m.in.:

  • Java;

  • Python;

  • C++;

  • C#.

Programowanie strukturalne

Przed powstaniem programowania obiektowego powszechnie używało się programowania proceduralnego (strukturalnego). Najczęściej wyglądało ono w ten sposób, że poszczególne elementy kodu były kopiowane i kolejno wklejane. Należało zachować szczególną uważność, gdyż w powielanych strukturach nawet mały błąd sprawiał, że debugowanie kodu było żmudne i czasochłonne. Najmniejsze zmiany mogły spowodować reakcję łańcuchową. Dokonując zmian, należało pamiętać, w których elementach kodu określone komendy zostały użyte ponownie, by – w razie konieczności – je również edytować. 

Programowanie to trudna sztuka. Powierz ją specjalistom. Niezależnie, czy zdecydujesz się na zatrudnienie freelancera, czy zespołu in-house lub software house’u, najlepsze oferty znajdziesz w naszym serwisie.