Uwielbiam wyzwania. - Piotr Tomilicz

Bydgoszcz

 • right quoteWyślij wiadomość: Nie można napisać samemu do siebie.
Piotr Tomilicz
Piotr Tomilicz
Telefon:
796XXXX
« Pokaż
Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś na Oferia.pl
wyślij wiadomość
Podgląd

Jestem przede wszystkim redaktorem, korektorem i copywriterem. Uwielbiam pracę z tekstem i znam się na tym. Komercyjnie piszę od prawie 20 lat, a od kilku wykorzystuję świetną znajomość ortografii, interpunkcji i gramatyki języka polskiego, aby poprawiać cudze dzieła: grube książki, opowiadania o dowolnej tematyce, poradniki czy specjalistyczne teksty z branży finansowej.
Ponadto mam 12 lat doświadczenia jako doradca i handlowiec w e-commerce i właśnie dlatego w moich tekstach przejawia się skuteczność technik sprzedażowych, NLP i AIDA.
Rosnące grono zadowolonych klientów i referencje od nich potwierdzą, że współpraca ze mną bardzo się opłaca.
Zapraszam i Ciebie.

Słowa kluczowe: Marketing, reklama, agencja reklamowa, agencje reklamowe, kampanie reklamowe, firma marketingowa, kampanie marketingowe
Umiejętności
 • Redakcja tekstów

  Zaawansowany (3 lata)

 • Korekta

  Ekspert (15 lat)

 • Copywriting

  Ekspert (19 lat)

 • Sprzedaż on-line

  Ekspert (12 lat)

 • Rekrutacja

  Średniozaawansowany (2 lata)

 • Szkolenia sprzedażowe

  Zaawansowany (5 lat)

 • Zarządzanie zespołem

  Zaawansowany (8 lat)

Doświadczenie
 • Freelancer (marzec 1999 - obecnie)

  Redaktor, korektor, copywriter: Tworzenie wymagających tekstów, szczególnie reklamowych i sprzedażowych, a także redakcja i korekta cudzych dzieł to moja specjalność i pasja.
  Zawodowo zajmuję się rekrutacją, sprzedażą, marketingiem, mam kilkunastoletnie doświadczenie w e-commerce i w zarządzaniu zespołem.

Edukacja
 • Papieski Wydział Teologiczny (wrzesień 1999 - czerwiec 2002)

  humanistyczny - licencjackie

Sprzęt i wyposażenie
 • Dobry sprzęt i oprogramowanie to szacunek dla czasu Acer, Microsoft, Huawei
  Dobry sprzęt i oprogramowanie to szacunek dla czasu Acer, Microsoft, Huawei

  Dobry i szybki sprzęt to dla mnie podstawa. Bez tego trwonię czas swój i moich Klientów. Bardzo mocny Acer Aspire, na nim m.in. MS Office 2019, obok jeden z najnowszych smartfonów od Huawei (czasami na nim też pracuję). Każda taka inwestycja to oszczędność czasu.

Osiągnięcia
 • Zwyciężyłem w szkolnym konkursie ortograficznym (październik 1992)

  Pierwszy sukces na skalę szkolną, do której uczęszczało ponad 1000 osób. Ortografia zawsze była moją bardzo, bardzo mocną stroną. Jest nią do dziś.

 • Napisałem tzw. starą maturę na szóstkę (maj 1999)

  Przyjemna formalność (piszę o tym w ten sposób, gdyż i ja, i polonistka wiedzieliśmy, że piszę na szóstkę; potwierdziła to dyrektor szkoły, która też czytała moją pracę).

 • Moja praca otrzymała pierwsze miejsce w konkursie na posła Sejmu Dzieci i Młodzieży (kwiecień 2000)

  Wdzięczny temat, który zahaczał o filozofię. Dobrze się pisało i bardzo ucieszył mnie fakt, że była to najlepsza praca spośród tysięcy, które przesłano.

 • Pierwsze poważne zetknięcie z technikami sprzedaży i z NLP (październik 2005)

  Z tym wiąże się bardzo krótka i lekko zabawna opowieść, ale to nie miejsce na nią. W szkole średniej nauczyłem się, co oddziałuje na czytelnika bądź słuchacza. A teraz zrozumiałem, że da się dość łatwo sterować uwagą i emocjami drugiej osoby. Z przyjemnością robię to każdego dnia.

 • Pierwszy tekst, za który zapłacono mi pieniędzmi (listopad 2007)

  Za to, że uczyłem pisana "starej matury" 30 osób, płacono mi ciastkami. Za to, że mój opis produktu zwyciężył w ogólnopolskim konkursie, zapłacono mi gadżetami. A tego roku w końcu zarobiłem pierwsze 100 złotych.

 • Zacząłem poważnie szkolić się z technik sprzedaży (maj 2011)

  Zasponsorowano mi 6-dniowe szkolenie z technik sprzedaży. Przy okazji oczarowano bezgranicznie NLP, technikami zarządzania sobą w czasie, asertywnością i wieloma, wieloma rzeczami, które dziś określają to, co umiem i wiem. To również był początek wielu innych szkoleń on-line, w których zgłębiałem wszystko to, co wiąże się z przekonywaniem czy wpływem na emocje innych i własne.

 • Pierwsze duże zlecenia z poważnymi tekstami (wrzesień 2009)

  Ten rok był początkiem zarabiania naprawdę fajnych pieniędzy na pisaniu dla innych. Prawie wyłącznie teksty sprzedażowe oraz treść do stron statycznych (CMS). Potem było już z górki: stale zarabiam, pisząc coś dla kogoś. Im ciekawsze i złożone wyzwanie, tym lepiej.

 • Zredagowałem i skorygowałem pierwszy bardzo duży tekst (sierpień 2015)

  To była powieść fantasy. Napisana nie tak, jak Ty czy ja chcielibyśmy ją widzieć, ale doprowadziłem ją do należytego stanu. Tak naprawdę to w pewnej mierze ją napisałem od nowa. Wcześniej okazjonalnie korygowałem różne małe formy.

 • Napisałem swoją pierwszą książkę (czerwiec 2016)

  Jeszcze czeka na wydanie, gdyż jest to specjalistyczny poradnik dla dość licznej grupy ludzi, którzy raczej nie kupują książek. Niemniej jest tam potężna dawka wiedzy i opisanych praktyk, a nawet wiele "gotowców", które zgromadziłem przez kilkanaście lat udzielania korepetycji.

 • Druga książka, tym razem horror, w toku (styczeń 2017)

  Dobrze piszę i bardzo lubię literaturę grozy. I nie, nie chodzi o bryzgającą krew i latające mięso. Nadal w produkcji duża powieść pełna strachów i ciekawych postaci, a to wszystko okraszone dobrą fabułą.

 • Pierwsze komercyjne zlecenia na redakcję i korektę (czerwiec 2018)

  I w końcu zacząłem poprawiać cudze teksty. Świetnie znam gramatykę, ortografię i interpunkcję naszego języka, jestem bardzo drobiazgowy (zajmuję się m.in. testowaniem aplikacji internetowych, co wymaga ogromnej spostrzegawczości i umiejętności wyrażenia tego, co ma się na myśli), jestem też cierpliwy i stale się uczę. Dzięki temu zdobyłem pierwsze, drugie i trzecie zlecenie na zredagowanie i skorygowanie dużego tekstu, między innymi od jednego z największych polskich wydawnictw. Cieszę się z tego i jestem z tego dumny.

Warunki współpracy
 • Jeśli szukasz kogoś, kto:
  a) jest nieterminowy,
  b) pisze kiepsko,
  c) popełnia błędy,
  d) nie wie, co ma robić,
  e) pisze po to, aby napisać,
  f) nie ma doświadczenia,
  g) nie szanuje Twojego czasu,
  h) upiera się przy zaliczkach,
  i) boi się wymagających tekstów,
  j) nie potrafi sprzedawać i zachęcać,
  k) koryguje czy redaguje w taki sposób, że trzeba po nim poprawiać,
  l) nie jest zaangażowany w to, co robi,
  to pisz do tych innych. Ja nie zdołam Ci pomóc.

  Za to z przyjemnością wesprę Cię w każdym innym przedsięwzięciu.

  A z Twojej strony liczę na szczerą i otwartą rozmowę: to najlepsza gwarancja tego, że z pewnością się dogadamy.

Zakres działania
20 najnowszych zleceń z moim udziałem
 • Zlecę wykonanie strony internetowej dla biura nieruchomości

  Dzień dobry, Panie Robercie. Do tego polecam człowieka, który dla mnie wykonał już kilka dużych stron internetowych (e-sklepów). Strony są szybkie, estetyczne, stabilne i doskonale funkcjonują. Ponadto zawsze mogę liczyć na konsultacje i porady z jego strony.

  Do negocjacji
 • Zlecę opracowanie profesjonalnej oferty handlowej

  11 zgłaszających się i aż 9 po prostu wkleja te same hasła co zawsze. I jak tu uwierzyć im, że mają pojęcie o sprzedaży. Zapraszam, Panie Grzegorzu. Być może zdołam pomóc. Piszę komercyjnie od 20 lat, od 14 lat zajmuję się e-handlem, a ponadto jestem zawodowym redaktorem i korektorem. Kiedyś sprzedawałem tekstami codziennie, obecnie co kilka dni. A tematy, w które można się zaangażować i poznać branżę, klienta oraz jego klientów - takie są najlepsze.

  Do negocjacji
 • Zlecę wykonanie sklepu internetowego na systemie Prestashop

  A ja polecam Panu człowieka, który dla mnie stworzył juz kilka e-sklepów. Wszystko "pod klucz", doradztwo na najwyższym poziomie i po ludzku, konsultacje w cenie i najlepsze stawki za obsługę, jeżeli później będzie potrzebna. Pracuję 14 lat w e-commerce i jest to drugi uczciwy fachowiec, jakiego poznałem w tej branży.

  Do negocjacji
 • audyt SEO

  Panie Radosławie, polecam najlepszego SEO-wca, stratega i analityka, jakiego znam (zajmuje się optymalizacją i SEO wszystkich e-sklepów, które prowadzę). Jest to zarazem drugi SEO-wiec w mojej 14-letniej karierze w e-commerce, którego praca naprawdę pozwala zarobić.

  Do negocjacji
 • Optymalizacja, prowadzenie kampani Facebook, Moda Obuwie Marketing

  Dobry wieczór, Panie Mateuszu. Być może zdołam pomóc pośrednio. Ja jestem copywriterem i specem od zarządzania e-sklepami i dlatego od czasu do czasu gościnnie pisałem coś dla różnych agencji. Jedna z nich wciągnęła mnie w projekt na żywo ze swoim klientem i miałem okazję zobaczyć, jak pracują. Potem poznałem wyniki ich pracy (w tym przypadku wzrost zysków o ponad 600%). Gdy później zajmowałem się e-sklepem z środkami czystości i nasze kampanie przynosiły tylko straty, to poprosiłem o pomoc tego samego człowieka - od drugiego miesiąca były już tylko zyski. Niedawno wciągnąłem go w kolejny projekt dla branży finansowej. Z Facebooka wyciśnie on tyle, że nigdy bym w to nie uwierzył, gdybym nie zobaczył.

  Do negocjacji
 • Założenie sklpeu internetowego od podstaw

  Pani Anno, a ja polecam człowieka, który dla kilku firm, w których pracowałem, wykonał kilka e-sklepów. Doradza rozwiązania, które nie tylko dobrze wyglądają, ale i są szybkie, a przy tym przyjazne dla SEO. Dopina je na ostatni guzik, więc nie zostawi Pani z ładnym i bezwartościowym narzędziem. Przy okazji jest najlepszym SEOwcem, jakiego znam.

  Do negocjacji
 • Przygotowanie , Prowadzenie Kampani Marketingowej

  Dobry wieczór, Panie Wojciechu. Pośrednio zdołam pomóc. Jestem copywriterem, redaktorem, korektorem i koordynatorem e-commerce, ale swego czasu pracowałem jako rekrutant w firmie budowlanej (celem było pozyskanie Polaków i Ukraińców). To mega trudne zadanie, bo konkurencja jest ogromna. Dlatego polecam Panu człowieka, z którym od czasu do czasu współpracuję. Doskonały strateg, który z Facebooka wyciśnie wszystko. Jasne, że SEO i Adsami też się zajmują, ale ten jeden człowiek stworzy strategię i poprowadzi kampanię tak, że Facebook będzie pracować dla Was.

  Do negocjacji
 • TEKST TEMATYKA SAMOROZWOJU I RELACJI, OKOŁO 200.000 zzs

  Pani Olgo, gdy już okaże się, że za 8 złotych za 1000 znaków nie dostanie Pani oczekiwanej jakości, to zapraszam do kontaktu ze mną. Jestem zawodowym redaktorem i korektorem, ale takim, który dostaje do poprawy teksty po polonistach, filologach i innych specjalistach, otwiera oczy ze zdumienia i zabiera się do pracy nad tysiącami błędów interpunkcyjnych, setkami literówek i błędów fleksyjnych oraz zdaniami, które źle brzmią. Zaś temat samorozwoju to coś, czym żyję od 10 lat.

  Do negocjacji
 • SEO

  A ja chętnie wskażę SEO-wca, którego stale wybieram do wszystkich e-commerce'ów koordynowanych przeze mnie. Żadnego lania wody, tylko same konkrety. Gdy jest czegoś pewny, to to mówi, a gdy tylko przypuszcza, to też wiadomo, że to są jego podejrzenia. Pierwszy konkretny SEO-wiec, jakiego znam, a działam w e-commerce od 2005 roku.

  Do negocjacji
 • Strona firmowa plus optymalizacja pod pozycjonowanie, apka w javascrip

  A ja polecam Panu człowieka, który półtora roku temu tworzył dla mnie e-sklep, a dziś wybieram go do wszystkich kolejnych tematów. Umie ustalać terminy i trzyma się ich, programista, najlepszy analityk, jakiego znam, umie doradzić tak, aby witryna nie tylko dobrze wyglądała, ale i była szybka. A SEO w jego wykonaniu zaczęło dla mnie zarabiać w trzecim miesiącu.

  Do negocjacji
 • MARKETING W INTERNECIE FIRMY

  Dzień dobry. Pan potrzebuje klientów, a nie ogłoszeń. To drugie nie przyniesie Panu zysków, a do tego pierwszego mogę polecić rewelacyjnego specjalistę, który w moim e-sklepie wyciągnął sprzedaż z dna.

  Do negocjacji
 • Napisanie tekstów do strony internetowej

  Dzień dobry, Panie Łukaszu. Z przyjemnością pomogę. Piszę komercyjnie od 20 lat, mam 14 lat doświadczeń w e-handlu, zajmuję się też redakcją i korektą książek. Przyda się też informacja, że od czasu do czasu piszę treści do mailingu i na tzw. landing page dla wydawnictwa kierującego swoją ofertę do ludzi starszych, dlatego przyda się Państwu też odpowiedni, ciepły styl pisania. Zainteresowałem? To zapraszam do kontaktu ze mną.

  Do negocjacji
 • Zlecę marketing strony www

  Panie Piotrze, przydałby się Panu ktoś, kto doradzi i zaproponuje spójną strategię, a także powie, w co warto inwestować, a w co nie. Ja jestem copywriterem, ale znam człowieka, który powie, co trzeba zrobić, aby zarobić. I zrobi to.

  Do negocjacji
 • Pozycjonowanie strony i obsługa FB

  To ja skromnie dodam, że polecam najlepszego pozycjonera, jakiego znam (a pracuję od 14 lat w e-commerce i współpracowałem z ponad 20 freelancerami i agencjami). Za 400 złotych to niekoniecznie dostanie Pan to, czego się spodziewa, ale wspomniany SEO-wiec kupił swojej narzeczonej salon kosmetyczny, dla którego też robi SEO i SM. Także konkretny fachowiec i trochę z Pana branży.

  Do negocjacji
 • Grafika dla marketingu

  Dobry wieczór, Panie Tomaszu. Być może pośrednio zdołam pomóc. Gdy potrzebuję pewności, że reklama na SM zarobi, to zawsze wybieram jednego znajomego. Z racji specjalizacji (jestem copywriterem i koordynatorem kilku e-sklepów) poznałem go przypadkiem 2 lata temu, w kilku jego projektach brałem udział, do każdego mojego wybieram właśnie jego. To geniusz podejścia strategicznego na każdym etapie (też jestem niezły, ale aktualnie pobieram korepetycje u człowieka, który był przez niego szkolony). Zapraszam do wiadomości prywatnej, jeśli chce Pan namiary na niego.

  Do negocjacji
 • Opisy w Sklepie e-commerce

  Dzień dobry. A jeżeli dodatkowo mają być przyjemne w czytaniu i skuteczne sprzedażowo, to zapraszam do kontaktu ze mną. Piszę komercyjnie od 20 lat i mam 14 lat doświadczeń w sprzedaży.

  Do negocjacji
 • Tekst, - strona www

  Dzień dobry. Z przyjemnością pomogę. Piszę komercyjnie od 20 lat, mam 14 lat doświadczeń w e-handlu, zawodowo zajmuję się też redakcją i korektą. Może się też przydać fakt, że w minionym roku miałem 4 klientów z Państwa branży, a jeden to klient powracający. Zainteresowałem? To zapraszam do kontaktu ze mną.

  Do negocjacji
 • Potrzebuje tworczej, prawej reki do mojej powiesci!

  Dobry wieczór, Pani Malwino. Być może zdołam pomóc. Zawodowo zajmuję się między innymi redakcją i korektą książek i innych rzeczy (scenariusze, prace dyplomowe), a od czas do czasu piszę opowiadania. Szczególnie selfpublisherzy cenią współpracę ze mną, bo często rozbijamy ich dzieła na części pierwsze i składamy w lepszą wersję. Zapraszam do kontaktu ze mną na Piotrek@Tomilicz.com.

  Do negocjacji
 • Rozwój firmy przez działania marketingowe w celu dotarcia do klienta

  Panie Przemysławie, dodam od siebie, że takie sformułowanie ogłoszenia oznacza, że zgłosi się do Pana każdy, kto jest w stanie wykonać powyższe. Ale bez jakiejś taktyki i strategii, bez spójności w tym wszystkim to będą tylko wydane pieniądze. Nic więcej.

  Do negocjacji
 • KAMPANIA MARKETINGOWA

  Panie Sebastianie, w takim razie polecam człowieka, z którego usług ja też korzystam. Jestem copywriterem i zajmuję się koordynowaniem pracy e-sklepów. Czasami zgłaszają się do mnie agencje, które mają za mało doświadczonych copywriterów i wymagających klientów. W ten sposób poznałem właściciela małej agencji, poznałem jego styl pracy i efekty. Od półtora roku wciągam go do wszystkich projektów, którymi się zajmuję, bo on wie, co zrobić, aby to zaczęło zarabiać. Oczywiście prywatnie mogę dać do niego kontakt.

  Do negocjacji