Uwielbiam wyzwania. - Piotr Tomilicz

Bydgoszcz

 • right quoteWyślij wiadomość: Nie można napisać samemu do siebie.
Piotr Tomilicz
Piotr Tomilicz
Telefon:
796XXXX
« Pokaż
Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś na Oferia.pl
wyślij wiadomość
Podgląd

Jestem przede wszystkim redaktorem, korektorem i copywriterem. Uwielbiam pracę z tekstem i znam się na tym. Komercyjnie piszę od prawie 20 lat, a od kilku wykorzystuję świetną znajomość ortografii, interpunkcji i gramatyki języka polskiego, aby poprawiać cudze dzieła: grube książki, opowiadania o dowolnej tematyce, poradniki czy specjalistyczne teksty z branży finansowej.
Ponadto mam 12 lat doświadczenia jako doradca i handlowiec w e-commerce i właśnie dlatego w moich tekstach przejawia się skuteczność technik sprzedażowych, NLP i AIDA.
Rosnące grono zadowolonych klientów i referencje od nich potwierdzą, że współpraca ze mną bardzo się opłaca.
Zapraszam i Ciebie.

Słowa kluczowe: Marketing, reklama, agencja reklamowa, agencje reklamowe, kampanie reklamowe, firma marketingowa, kampanie marketingowe
Umiejętności
 • Redakcja tekstów

  Zaawansowany (3 lata)

 • Korekta

  Ekspert (15 lat)

 • Copywriting

  Ekspert (19 lat)

 • Sprzedaż on-line

  Ekspert (12 lat)

 • Rekrutacja

  Średniozaawansowany (2 lata)

 • Szkolenia sprzedażowe

  Zaawansowany (5 lat)

 • Zarządzanie zespołem

  Zaawansowany (8 lat)

Doświadczenie
 • Freelancer (marzec 1999 - obecnie)

  Redaktor, korektor, copywriter: Tworzenie wymagających tekstów, szczególnie reklamowych i sprzedażowych, a także redakcja i korekta cudzych dzieł to moja specjalność i pasja.
  Zawodowo zajmuję się rekrutacją, sprzedażą, marketingiem, mam kilkunastoletnie doświadczenie w e-commerce i w zarządzaniu zespołem.

Edukacja
 • Papieski Wydział Teologiczny (wrzesień 1999 - czerwiec 2002)

  humanistyczny - licencjackie

Sprzęt i wyposażenie
 • Dobry sprzęt i oprogramowanie to szacunek dla czasu Acer, Microsoft, Huawei
  Dobry sprzęt i oprogramowanie to szacunek dla czasu Acer, Microsoft, Huawei

  Dobry i szybki sprzęt to dla mnie podstawa. Bez tego trwonię czas swój i moich Klientów. Bardzo mocny Acer Aspire, na nim m.in. MS Office 2019, obok jeden z najnowszych smartfonów od Huawei (czasami na nim też pracuję). Każda taka inwestycja to oszczędność czasu.

Osiągnięcia
 • Zwyciężyłem w szkolnym konkursie ortograficznym (październik 1992)

  Pierwszy sukces na skalę szkolną, do której uczęszczało ponad 1000 osób. Ortografia zawsze była moją bardzo, bardzo mocną stroną. Jest nią do dziś.

 • Napisałem tzw. starą maturę na szóstkę (maj 1999)

  Przyjemna formalność (piszę o tym w ten sposób, gdyż i ja, i polonistka wiedzieliśmy, że piszę na szóstkę; potwierdziła to dyrektor szkoły, która też czytała moją pracę).

 • Moja praca otrzymała pierwsze miejsce w konkursie na posła Sejmu Dzieci i Młodzieży (kwiecień 2000)

  Wdzięczny temat, który zahaczał o filozofię. Dobrze się pisało i bardzo ucieszył mnie fakt, że była to najlepsza praca spośród tysięcy, które przesłano.

 • Pierwsze poważne zetknięcie z technikami sprzedaży i z NLP (październik 2005)

  Z tym wiąże się bardzo krótka i lekko zabawna opowieść, ale to nie miejsce na nią. W szkole średniej nauczyłem się, co oddziałuje na czytelnika bądź słuchacza. A teraz zrozumiałem, że da się dość łatwo sterować uwagą i emocjami drugiej osoby. Z przyjemnością robię to każdego dnia.

 • Pierwszy tekst, za który zapłacono mi pieniędzmi (listopad 2007)

  Za to, że uczyłem pisana "starej matury" 30 osób, płacono mi ciastkami. Za to, że mój opis produktu zwyciężył w ogólnopolskim konkursie, zapłacono mi gadżetami. A tego roku w końcu zarobiłem pierwsze 100 złotych.

 • Zacząłem poważnie szkolić się z technik sprzedaży (maj 2011)

  Zasponsorowano mi 6-dniowe szkolenie z technik sprzedaży. Przy okazji oczarowano bezgranicznie NLP, technikami zarządzania sobą w czasie, asertywnością i wieloma, wieloma rzeczami, które dziś określają to, co umiem i wiem. To również był początek wielu innych szkoleń on-line, w których zgłębiałem wszystko to, co wiąże się z przekonywaniem czy wpływem na emocje innych i własne.

 • Pierwsze duże zlecenia z poważnymi tekstami (wrzesień 2009)

  Ten rok był początkiem zarabiania naprawdę fajnych pieniędzy na pisaniu dla innych. Prawie wyłącznie teksty sprzedażowe oraz treść do stron statycznych (CMS). Potem było już z górki: stale zarabiam, pisząc coś dla kogoś. Im ciekawsze i złożone wyzwanie, tym lepiej.

 • Zredagowałem i skorygowałem pierwszy bardzo duży tekst (sierpień 2015)

  To była powieść fantasy. Napisana nie tak, jak Ty czy ja chcielibyśmy ją widzieć, ale doprowadziłem ją do należytego stanu. Tak naprawdę to w pewnej mierze ją napisałem od nowa. Wcześniej okazjonalnie korygowałem różne małe formy.

 • Napisałem swoją pierwszą książkę (czerwiec 2016)

  Jeszcze czeka na wydanie, gdyż jest to specjalistyczny poradnik dla dość licznej grupy ludzi, którzy raczej nie kupują książek. Niemniej jest tam potężna dawka wiedzy i opisanych praktyk, a nawet wiele "gotowców", które zgromadziłem przez kilkanaście lat udzielania korepetycji.

 • Druga książka, tym razem horror, w toku (styczeń 2017)

  Dobrze piszę i bardzo lubię literaturę grozy. I nie, nie chodzi o bryzgającą krew i latające mięso. Nadal w produkcji duża powieść pełna strachów i ciekawych postaci, a to wszystko okraszone dobrą fabułą.

 • Pierwsze komercyjne zlecenia na redakcję i korektę (czerwiec 2018)

  I w końcu zacząłem poprawiać cudze teksty. Świetnie znam gramatykę, ortografię i interpunkcję naszego języka, jestem bardzo drobiazgowy (zajmuję się m.in. testowaniem aplikacji internetowych, co wymaga ogromnej spostrzegawczości i umiejętności wyrażenia tego, co ma się na myśli), jestem też cierpliwy i stale się uczę. Dzięki temu zdobyłem pierwsze, drugie i trzecie zlecenie na zredagowanie i skorygowanie dużego tekstu, między innymi od jednego z największych polskich wydawnictw. Cieszę się z tego i jestem z tego dumny.

Warunki współpracy
 • Jeśli szukasz kogoś, kto:
  a) jest nieterminowy,
  b) pisze kiepsko,
  c) popełnia błędy,
  d) nie wie, co ma robić,
  e) pisze po to, aby napisać,
  f) nie ma doświadczenia,
  g) nie szanuje Twojego czasu,
  h) upiera się przy zaliczkach,
  i) boi się wymagających tekstów,
  j) nie potrafi sprzedawać i zachęcać,
  k) koryguje czy redaguje w taki sposób, że trzeba po nim poprawiać,
  l) nie jest zaangażowany w to, co robi,
  to pisz do tych innych. Ja nie zdołam Ci pomóc.

  Za to z przyjemnością wesprę Cię w każdym innym przedsięwzięciu.

  A z Twojej strony liczę na szczerą i otwartą rozmowę: to najlepsza gwarancja tego, że z pewnością się dogadamy.

Zakres działania
Aktualne zlecenia z moim udziałem (10)
 • Copywriting Seo organiczne

  Pani Iwono, czytam treść Pani ogłoszenia i mam wrażenie, że przyda się Państwu większa sprzedaż dzięki uporządkowanym i przemyślanym działaniom. Bardzo dobre opisy produktów to świetny początek. Ich poprawność i przydatność dla Google to jedno, ale od poprawnych opisów zawsze lepsze będą opisy sprzedażowe (język korzyści [a najlepiej język zysków], trochę storytellingu, trochę NLP, rozumienie potrzeb klienta, dobre i mocne CTA). Opisy zawsze warto tworzyć we współpracy z pozycjonerem (o ile ich zadaniem jest wspieranie pozycjonowania). A te pisane pod Google Ads powinny być konsultowane ze specjalistą od Google Ads. Pisaniem komercyjnym i sprzedażą zajmuję się od kilkunastu lat, dlatego będę w stanie skutecznie pomóc. Zainteresowałem? Porozmawiajmy.

  Do negocjacji
 • Artykuły blogowe do sklepu internetowego z oświetleniem

  Dzień dobry, Panie Jakubie. Z przyjemnością pomogę. Piszę komercyjnie od 20 lat, mam 15 lat doświadczeń w e-handlu, zajmuję się też redakcją i korektą książek. Przez około rok współpracowałem z dużą firmą z branży elektroenergetycznej, która również ma kilka swoich e-sklepów, w tym e-sklep z oświetleniem. Dla nich robiłem to, co jest potrzebne Panu. Zainteresowałem? To porozmawiajmy.

  Do negocjacji
 • Tworzenie scenariuszy prezentacji oraz treści stron www

  Panie Tomaszu, być może zdołam pomóc. Piszę komercyjnie od 20 lat, mam 15 lat doświadczeń w e-handlu, zawodowo zajmuję się też redakcją i korektą książek, a czasami prowadzę szkolenia. Pewne jest, że nie zastąpię autorów, którzy hurtowo tworzą scenariusze czy dialogi, za to zastąpię ich w detalicznych wyzwaniach, do których przydaje się doświadczenie i umiejętności sprzedażowe. Zainteresowałem? To porozmawiajmy.

  Do negocjacji
 • Zlecę pozycjonowanie strony i obsługę marketingu internetowego

  Panie Marku, polecam do pozycjonowania człowieka, którego jestem klientem od prawie dwóch lat. Pracuję w e-commerce od 15 lat, działałem już z co najmniej 20 pozycjonerami, a to jest jeden z dwóch skutecznych i uczciwych.

  Do negocjacji
 • Magazyn ekologiczny poszukuje zespołu copywriterów

  Dzień dobry. Być może zdołam pomóc. Piszę komercyjnie od 20 lat, mam też 15 lat doświadczeń w e-handlu. Zawodowo również redaguję i koryguję książki, czasami prowadzę szkolenia z copywritingu. W kilku aspektach biznesu z pewnością mogę pochwalić się ekspercką wiedzą i chętnie się nią podzielę. Moje teksty wciągają, dotykają zagadnienia szeroko, są też idealne językowo. Zainteresowałem? Więc zapraszam do kontaktu ze mną.

  Do negocjacji
 • Przygotowywanie opisów produktów do sklepu Idosell i Amazona

  Dzień dobry, Panie Kamilu. Być może zdołam pomóc. Piszę komercyjnie od 20 lat, mam też 15 lat doświadczeń w e-handlu (głównie jako kierownik i menedżer e-sklepu, na ogół zajmowałem się sprzedażą i bazą produktów oraz tekstów). Prawdopodobnie zdołam zająć się całą bazą produktów, ale najchętniej zapoznam się z nią najpierw. Zainteresowałem? To porozmawiajmy.

  Do negocjacji
 • Wirtualny asystent działu marketingu

  Dobry wieczór. Fajny temat. Wymaga między innymi dyscypliny, inicjatywy i doświadczenia w e-commerce. Piszę komercyjnie od 20 lat, a od 2005 roku pracuję w e-handlu (głównie kieruję sprzedażą i koordynuję pracę e-sklepu). Jeśli potrzebujecie Państwo przede wszystkim doskonałej jakości skutecznych tekstów, a także odpowiedzialnego, doświadczonego i samodzielnego speca, to porozmawiajmy.

  Do negocjacji
 • Teksty Sprzedażowe

  Dobry wieczór, Panie Mateuszu. Z przyjemnością i skutecznie pomogę. Prawdopodobnie w zacnym gronie kandydatów jestem jedyną osobą z praktycznym doświadczeniem sprzedażowym: od 14 lat pracuję w e-handlu (a miałem też epizody sprzedaży bezpośredniej). Piszę komercyjnie od 20 lat, zajmuję się też redakcją i korektą książek, a czasami prowadzę szkolenia. Współpracuję prawie wyłącznie na zasadach stałej współpracy, a moi klienci oczekują ode mnie przede wszystkim doskonałej jakości i skuteczności tekstów. Tym się zajmuję. Dodam, że wśród firm, z którymi współpracuję, jest dystrybutor elektrycznych fat bike'ów, a także polski oddział jednego z największych chińskich sklepów (mają w ofercie między innymi rowery i hulajnogi). Zainteresowałem? To zapraszam do kontaktu ze mną.

  Do negocjacji
 • Redakcja książki / zredagowanie książki

  Dobry wieczór, Panie Jakubie. Być może zdołam pomóc. Oprócz tego, że piszę komercyjnie od 20 lat, to zawodowo zajmuję się też redakcją i korektą zarówno prac naukowych, jak i powieści. Współpracowałem zarówno z dużym wydawnictwem, jak i z selfpublisherami. Zainteresowałem? To porozmawiajmy.

  Do negocjacji
 • Napisanie tekstów reklamowych oraz opisu produktu i scenariusza filmu

  Dobry wieczór. Być może zdołam pomóc. Piszę komercyjnie od 20 lat, mam 15 lat doświadczeń w e-handlu, redaguję i koryguję książki, czasami prowadzę szkolenia. Większość z tych 15 lat przepracowałem jako kierownik tego czy innego e-sklepu. Sprzedaję telefonicznie, e-mailowo i w tekstach sprzedażowych. W tym na pewno zdołam skutecznie pomóc. Jeśli potrzebujecie Państwo informacji o ewentualnych słabszych stronach PP, to chętnie go prześledzę, zrozumiem i zasypię Państwa pytaniami. Scenariusze do kilkunastu filmów promocyjnych (wraz z tekstami dla lektora) także tworzyłem. Animacją zawsze zajmował się ktoś inny, bo tu jest szereg możliwości (film, animacja "rysowana", prosta animacja, bardziej wymagająca). Jednak na pewno zdołam wskazać 2-3 firmy, które świetnie to zrobią. Nie obiecuję, że zbuduję całą strategię marketingową, ale pracowałem nad marketingiem kilku biznesów i na pewno podpowiem, co i dlaczego warto.

  Do negocjacji