Słowo ma swoją wagę - Krystian Koterbski

Gdańsk

 • right quoteWyślij wiadomość: Nie można napisać samemu do siebie.
Krystian Koterbski
Krystian Koterbski
Telefon:
537XXXX
« Pokaż
Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś na Oferia.pl
wyślij wiadomość
Podgląd

Redaktor należący do International Press Club oraz National Press Club of Australia. Miłośnik kultury słowa, tak mówionego, jak i pisanego. Zwolennik przykładania wagi do dyscypliny językowej, egzekwowanej od najmłodszych lat.

       Od blisko piętnastu lat, zajmuję się redakcją oraz korektami tekstów. Z reguły, są to formy literackie, zdarza się jednak często, że są to również teksty naukowe oraz marketingowe. Dzięki doświadczeniom jakie pozyskałem w tym czasie, otrzymałem przywilej członkostwa w National Press Club of  Australia, gdzie wśród rekomendujących mnie do tego klubu, był między innymi James Scully, odznaczony Orderem Australii, wieloletni Minister Spraw Gospodarczych tego kraju; nawiązałem współpracę z British Broadcasting Corporation jako redaktor językowy; zostałem konsultantem w Glaza Expo Design, najstarszej prywatnej galerii sztuki w Gdańsku, a także od blisko czterech lat sprawdzam się w roli szefa działu informacji oraz wydawcy serwisów informacyjnych w jednym z oddziałów ogólnopolskiej stacji radiowej.

       W zasięgu moich zainteresowań zawodowych, leżą zagadnienia mediów w świecie kultury, ze szczególnym uwzględnieniem ich roli w kształtowaniu świadomości kulturalnej odbiorców. Jestem zagorzałym czytelnikiem prozy Capoty'ego oraz widzem filmów Kieślowskiego, Polańskiego i Allen‘a. Pasjonuje mnie sztuka zegarmistrzowskia, zarówno ta klasyczna, jak i współczesna, koniecznie jednak mechaniczna. Szczególnie uwielbiam sportowe modele vintage, dedykowane kierowcom wyścigowym, pilotom oraz nurkom, będące precyzyjnymi narzędziami pomiarowymi, łączącymi w sobie potrzebną przy aktywnym życiu dynamikę oraz elegancję, cechujące kierowcę gentleman‘a. Ponadto, jestem entuzjastą klasycznej, lśniącej chromami sportowej motoryzacji, pachnącej włoską skórą, wysokooktanową benzyną oraz rozgrzanymi oponami. Brzmiącej dwugardzielowymi gaźnikami opadowymi i trąbkami Webera.

 Pisać potrafimy wszyscy. Ale napisać coś tak, aby innym czytało się to przyjemnie, jest już rzeczą trudną. Dlatego też ważne jest, aby przygotowując tekst do publikacji, zadbać o odpowiednią jego szatę, zarówno stylistyczną, jak i estetyczną. W takiej właśnie sytuacji, zwracamy naszą uwagę w stronę osób zawodowo zajmujących się pracą z tekstem – redaktorów oraz korektorów.
 
 Bez względu na to czy nasza praca jest krótkim esejem o weekendzie spędzonym nad jeziorem, czy też jest to rozprawa o wyższości odnarracyjnej prozy doby wiktoriańskiej, na przykładzie twórczości Herberta Georg'a Wells'a nad dydaktyzmem powieści Jules’a Verne’a lub też odwrotnie, pomoc osoby znającej się na ciągu logicznym zdania, frazeologii czy też umiejętnie budującej zdania złożone, będzie nam przy takiej publikacji, potrzebna.
 
 Dlatego właśnie, aby Twój tekst możliwy był do zaprezentowania czytelnikom, musi zostać poddany ocenie, dokonanej przez redaktora, który w trakcie swej pracy, opracuje go pod kątem językowym, szczególną uwagę zwracając na błędy językowe, czyli: ortografię, interpunkcję, a także fleksję. A w razie gdy zaistnieje taka potrzeba, wprowadzi w nim również poprawki typograficzne.

Słowa kluczowe: Copywriting, redagowanie tekstów, pisanie tekstów, usługi redagowania tekstów, usługi copywriting, recenzje literackie i teatralne, kursy maturalne,
Realizacje
WWW (8)
Umiejętności
 • Redakcja oraz korekty tekstów literackich i naukowych

  Zaawansowany (11 lat)

 • Dziennikarstwo, felietonistyka, recenzje: literackie i teatralne

  Zaawansowany (12 lat)

 • Prowadzenie kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych

  Zaawansowany (13 lat)

Doświadczenie
 • British Broadcasting Corporation, Portland Place, Londyn, W1A1AA, Wlk. Brytania (styczeń 2018 - obecnie)

  Redaktor językowy: Redakcja oraz korekta językowa materiałów będących częścią produkcji BBC, przygotowywanych w języku polskim. W zakresie obowiązków znajduje się dbanie o następujące zagadnienia: - odpowiednią konstrukcję logiczną zdania; - poprawną gramatykę wypowiedzi lektora; - stosowną frazeologię oraz interpunkcję redagowanego tekstu. REFERENCJE przedstawię na prośbę osoby zainteresowanej.

 • Glaza Expo Design Galeria Sztuki, ul. Długi Targ 20-21, Gdańsk, Polska (styczeń 2018 - obecnie)

  Konsultant artystyczny: Redakcja oprawy tekstowej oraz wystaw prezentowanych w Galerii, bądź w przestrzeniach wystawowych w ramach jej działalności.
  REFERENCJE: Barbara Glaza - nr telefonu podam na prośbę osoby zainteresowanej.

  "Pana Krystiana przy pracy, cechuje łatwość interpretacji projektu. Wykorzystuje On przy tym rozległą wiedzę, zarówno tę pochodzącą z życia codziennego, jak i tę po za takie życie wykraczającą, przez to idealnie pasującą do rozpoznawania intencji oraz zamysłu artysty. Praca z Panem Krystianem to przyjemność wynikająca z kontaktu z człowiekiem profesjonalnym, rzeczowym, a także niezwykle kulturalnym".

 • Radio Fama Słupsk, ul Starzyńskiego 6-7, Słupsk (wrzesień 2016 - obecnie)

  Szef Działu Informacji/Wydawca serwisów informacyjnych: Przestrzeganie zapisów koncesji na nadawanie sygnału radiowego, przyznawanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji; Nadzór nad przygotowaniem, montażem oraz emisją serwisów informacyjnych; Przygotowywanie i prowadzenie audycji radiowych; Koordynacja wizyt gości audycji radiowych; Reprezentowanie redakcji na konferencjach i spotkaniach; Piecza nad patronatami medialnymi oddziału; Redakcja internetowych kanałów informacyjnych; Opieka merytoryczna nad studentami Akademii Pomorskiej w Słupsku, odbywającymi praktyki studenckie w ramach studiów na kierunku "Politologia" o specjalizacji dziennikarskiej oraz stażystami, odbywającymi staże w ramach umów z Powiatowym Urzędem Pracy w Słupsku;

  PEŁNY ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
  https://drive.google.com/file/d/1vhTG9ZIdYTemciRij1phieghga4kVqrU/view?usp=sharing

  REFERENCJE:
  https://drive.google.com/file/d/1J-JJhtVc3YxbzBC8DmhWBaUN5Av6UNh7/view?usp=sharing

 • Radio Fama Słupsk, ul Starzyńskiego 6-7, Słupsk (listopad 2015 - wrzesień 2016)

  Dziennikarz: Redakcja lokalnych serwisów informacyjnych; reprezentowanie redakcji na konferencjach, spotkaniach, briefingach prasowych; nawiązywanie i utrzymywanie pozytywnych kontaktów z kierownictwem oraz rzecznikami urzędów, służb, instytucji kultury

 • Redaktor tekstów literackich oraz naukowych (czerwiec 2006 - obecnie)

  Redaktor: Redakcja oraz korekty: form literackich; audiobooków; publikacji; artykułów; prac licencjackich, magisterskich, itd. Konsultacje w zakresie poprawności stylistycznej oraz technicznej tekstu.

Sprzęt i wyposażenie
 • Wielki słownik poprawnej polszczyzny Wydawnictwo Naukowe PWN
  Wielki słownik poprawnej polszczyzny Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: A. Markowski Wyd. Naukowe PWN Warszawa 2012

 • Wielki słownik ortograficzny Wydawnictwo Naukowe PWN
  Wielki słownik ortograficzny Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: E.Polański Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa, 2011

 • Wielki słownik wyrazów obcych Wydawnictwo Naukowe PWN
  Wielki słownik wyrazów obcych Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: M. Bańka Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa, 2011

 • Polszczyzna na co dzień Wydawnictwo Naukowe PWN
  Polszczyzna na co dzień Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: M. Bańka Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa, 2010

 • Edycja tekstu Wydawnictwo Naukowe PWN
  Edycja tekstu Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: A. Wolański Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa, 2008

 • Kultura języka polskiego, t.1 Wydawnictwo Naukowe PWN
  Kultura języka polskiego, t.1 Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: J. Hadacka Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa, 2005

 • Kultura języka polskiego, t.2 Wydawnictwo Naukowe PWN
  Kultura języka polskiego, t.2 Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: A. Markowski Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa, 2005

 • Kultura języka polskiego, t.3 Wydawnictwo Naukowe PWN
  Kultura języka polskiego, t.3 Wydawnictwo Naukowe PWN

  Autor: T. Karpowicz Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa, 2009

 • Cool Edit Pro 2.1 Syntrillium Software
  Cool Edit Pro 2.1 Syntrillium Software

  Cool Edit jest profesjonalnym programem komputerowym, służącym obróbce materiałów audio. Za jego pomocą można edytować oraz montować nagrania w kilkudziesięciu formatach. Program ten jest powszechnie używany w mediach, gdzie ze względu na swą funkcjonalność, cieszy się dużą sympatią.

 • Dynamix Dynamix
  Dynamix Dynamix

  Profesjonalna platforma służąca emisji programu radiowego. Narzędzie umożliwiające nadawanie sygnału zawierającego treści zawarte w koncesji przyznawanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Za jego pomocą, możliwe jest tworzenie i nadawanie programu radiowego, audycji, radiowych playlist, emisja serwisów informacyjnych oraz przygotowanie niewymagającej obsługi emisji automatycznej.

 • Air Pro24 Studiomaster
  Air Pro24 Studiomaster

  Mikser wielokanałowy służący emisji programu radiowego. Za jego pomocą możliwe jest symultaniczne emitowanie kilkunastu dźwięków, wstępna obróbka dźwięku już na etapie tworzenia pliku, a także regulacja jakości, natężenia oraz barwy emitowanego pliku dźwiękowego.

 • Shure SM7B Studio Microphone Shure
  Shure SM7B Studio Microphone Shure

  Mikrofon studyjny dynamiczny Shure SM7B. Narzędzie, które w połączeniu z procesorem dźwięku, pozwala na eliminację niepożądanych zakłóceń, takich jak: szumy statyczne, ruch powietrza wokół mikrofonu,a także dźwięki o stałym zakresie modulacji w określonym przez producenta zakresie.

Osiągnięcia
 • Długoletnia praktyka w branży wydawniczej. (kwiecień 2017)

  Wieloletnie funkcjonowanie na rynku wydawniczym jako redaktor.

 • Pozyskanie grona klientów. (kwiecień 2017)

  Wypracowanie grona stałych klientów, zlecających usługi redaktorskie, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 • Poprawa jakości oferty programowej Radia Fama Słupsk. (kwiecień 2017)

  Uatrakcyjnienie oferty programowej Radia Fama Słupsk, dzięki zwiększeniu ilości oraz poprawie jakości informacji kulturalnych. Dzięki czemu w ramówce Radia Fama Słupsk, na stałe zagościły audycje tematyczne, poświęcone aktualnym wydarzeniom kulturalnym, sportowym oraz społecznym, takie jak: festiwale oraz premiery teatralne; koncerty; eventy społeczne;imprezy sportowe, festyny oraz akcje charytatywne.

 • Sprawna organizacja pracy redakcji Radia Fama Słupsk (kwiecień 2017)

  Usprawnienie funkcjonowania redakcji Radia Fama Słupsk dzięki wyeliminowaniu współpracy z dziennikarzami niezależnymi oraz sprawnemu zarządzaniu podległymi dziennikarzami, a także studentami Akademii Pomorskiej, odbywającymi praktyki w ramach studiów na specjalizacji dziennikarskiej na kierunku politologia oraz stażystami, odbywającymi staże w ramach umów z Powiatowym Urzędem Pracy w Słupsku.

Warunki współpracy
 •  
   Tekst, który chciałbyś poddać redakcji lub korekcie, przesłać możesz zarówno tradycyjną pocztą, jak i mailowo, poprzez opcję „wyślij wiadomość”.
   
   Zwyczajowo, autor tekstu proszony jest o zgodę na wykorzystanie części redagowanej pracy do celów marketingowych, służących jedynie reklamie naszych usług. W żadnym wypadku, materiały takie nie są wykorzystywane przez nas w celach innych niż wyżej wymienione. Jeśli jednak nie chcesz, aby Twój tekst prezentowany był na tej stronie, uszanujemy Twój wybór. Dodatkowo, na Twoją prośbę, usuniemy również Twoją pracę z naszych komputerów oraz poczty.
   
   Przesłany przez Ciebie tekst, zostanie przez nas wyceniony darmowo, a sama wycena, nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług. Nadsyłane teksty wyceniamy od poniedziałku do piątku. W takiej sytuacji, wycena prac związanych z redakcją lub korektą tekstu, w zależności od skomplikowania i złożoności pracy, gotowa będzie w czasie od kilku do kilkunastu godzin.

Zakres działania
Aktualne zlecenia z moim udziałem ()