Rzeczoznawca samochodowy - Andrzej Ogonowski

Swarzędz

 • right quoteWyślij wiadomość: Nie można napisać samemu do siebie.
Andrzej Ogonowski
Andrzej Ogonowski
Telefon:
602XXXX
« Pokaż
Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś na Oferia.pl
wyślij wiadomość
Podgląd

Zapraszam Państwa do skorzystania z moich usług w zakresie oceny stanu technicznego pojazdu przed zakupem. Podczas weryfikacji pojazdu dokonuję sprawdzenia ponad 180 punktów, przez co w ostateczności przedstawione jest zleceniodawcy dokładne zobrazowanie stanu technicznego, lakierniczego, wizualnego auta. Ponadto wykonuję oględziny pojazdu w procesie likwidacji szkód komunikacyjnych, dokonuję wyceny wartości pojazdu na potrzeby Urzędów Celnych, Banków, Leasingów, Towarzystw Ubezpieczeniowych. Wykonuję oględziny uszkodzonego mienia, sporządzam dokumentację zdjęciową oraz prawidłowo kwalifikuję uszkodzone elementy w sposób warsztatowy, a nie - jak ma to miejsce w przypadku TU - pomijając elementy podrzędne. Sporządzam kosztorysy naprawy w oparciu o ekspercki system kosztorysowania napraw Eurotax - przez co każdy z poszkodowanych od razu widzi różnicę w wycenie sporządzonej przez TU. Sporządzam także wycenę wartości pojazdu w stanie uszkodzonym, jak również w stanie z przed szkody - co przekłada się często na widoczną różnicę w wycenie takiego pojazdu przez TU - które rażąco zaniża wartość pojazdu, a tym samym i wartość należnego odszkodowania, jak również staje się podstawą do wyliczenia chociażby akcyzy, przy autach sprowadzanych z zagranicy. Swoją wiedzę popartą mam 8-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej w zakresie wykonywania oględzin i kosztorysowania napraw powypadkowych w eksperckich systemach Audatex i Eurotax. Biegle władam programem do pełnej wyceny pojazdu Info-Ekspert.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we wskazanym wyżej zakresie, a także uprawnieniom potwierdzonym stosownymi dokumentami oraz certyfikatami posiadam odpowiednią wiedzę z zakresu rzeczoznawstwa samochodowego oraz procesów likwidacji szkód komunikacyjnych. Jestem Rzeczoznawcą samochodowym wpisanym na listę Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pod numerem RS001483. Decydując się na współpracę mogą Państwo liczyć na fachowość wykonania powierzonego zadania, krótki termin realizacji powierzonych spraw, no i oczywiście najwyższą jakość świadczonych usług.
Moim atutem jest fachowość oraz pełna dyspozycyjność.

Słowa kluczowe: Rzeczoznawca samochodowy RS001483
Umiejętności
 • Oględziny pojazdów uszkodzonych

  Ekspert (7 lat)

 • Kosztorysowanie napraw powypadkowych w eksperckich systemach

  Ekspert (7 lat)

 • Wycena wartości pojazdu dla UC

  Ekspert (3 lata)

 • Wycena wartości pojazdu dla TU

  Ekspert (3 lata)

 • Oględziny przed zakupem pojazdu

  Ekspert (3 lata)

 • Wykonanie opinii rzeczoznawczej

  Ekspert (1 rok)

Doświadczenie
 • Concordia TUW (czerwiec 2011 - październik 2012)

  Specjalista ds. likwidacji szkód komunikacyjnych: Przyjmowanie zgłoszeń szkód, opracowywanie dokumentacji związanej ze szkodami, analiza przyczyny powstania szkody, ustalanie wysokości odszkodowania, dokonywanie oględzin przedmiotu szkody oraz sporządzenie protokołu szkody, likwidacja szkód komunikacyjnych (OC, AC) poprzez wykonywanie kalkulacji w programach eksperckich (Audatex, Info-Ekspert), ustalanie rezerwy odszkodowawczej na zgłoszone szkody, współpraca z biurami rzeczoznawczymi w zakresie likwidacji szkód (oceny techniczne, rekonstrukcje przebiegu zdarzenia, kosztorysy, weryfikacje rachunków, itp.).

 • Skodex Crotoski-Cichy (grudzień 2009 - maj 2011)

  Specjalista ds. likwidacji szkód komunikacyjnych: Opracowywanie dokumentacji szkodowej niezbędnej w procesie likwidacji, dokonanie oględzin przedmiotu szkody w przypadku samolikwidacji (PZU – PKS, Allianz – ASONet, ERGO HESTIA S.A – Audanet, WARTA, GENERALI – mailing), kontakt z likwidatorami mobilnymi, wykonywanie kosztorysów w systemie Audatex, po otrzymaniu akceptacji kosztów zamawianie części, przyjęcie zamówionych części, planowanie prac na dziale blacharsko-lakierniczym, zarządzanie podległym personelem, odbiór pojazdu po dokonanej naprawie i weryfikacja końcowa, zamykanie otwartych zleceń zgodnie z zatwierdzoną kalkulacją kosztów naprawy.Oględziny pojazdu przed-naprawcze i po-naprawcze.

 • CAR-JAVI S.A. (sierpień 2009 - grudzień 2009)

  Kierownik działu napraw blacharsko-lakierniczych: Kierowanie działem napraw powypadkowych, przyjęcie samochodów na blacharnię, umawianie likwidatorów w celu oględzin pojazdów, wykonywanie oględzin pojazdów w przypadku samolikwidacji (ERGO HESTIA S.A. – poprzez Audanet), wykonywanie kosztorysów w oparciu o OT w systemie Audatex, zamawianie części po otrzymaniu akceptacji kosztów naprawy, zarządzanie podległym personelem, umawianie transportu samochodów do lakierni (podwykonawstwo), przyjmowanie pojazdów po lakierowaniu i ocena jakości powłoki lakierniczej, kreowanie i realizacja polityki sprzedaży usług serwisowych, kontrola jakości i terminowości przeprowadzanych napraw, zamykanie zleceń w postaci fakturowania zgodnie z zatwierdzonymi kosztami naprawy i ustalonymi kosztami usług dodatkowych z klientem.

Edukacja
 • Politechnika Zielonogórksa (październik 1996 - lipiec 2001)

  Mechanika i Budowa Maszyn - magisterskie

Osiągnięcia
 • Likwidacja szkód komunikacyjnych w Towarzystwie Ubezpieczeniowym (październik 2012)

  Przez dwa lata zajmowałem się likwidacją szkód komunikacyjnych w Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Zajmowałem się kosztorysowaniem pojazdów osobowych, ciężarowych oraz sprzętu rolniczego.

 • Praktyka zdobyta w serwisach przy likwidacji szkód. (styczeń 2005)

  Od Stycznia 2005 r zajmowałem się likwidacją szkód w serwisach samochodów osobowych i ciężarowych marek tj. DAF, IVECO, MERCEDES, Skoda, VW, Audi, Seat.

Zakres działania
Aktualne zlecenia z moim udziałem ()