REVITA Profesjonalna dietetyka WROCŁAW Zapraszamy!!

(729953)

Bielany Wrocławskie

To ogłoszenie jest nieaktualne.

Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii dietetycy, poradnie dietetyczne

Zobacz podobne ogłoszenia

Podgląd

Gabinety Dietetyki Klinicznej dr Agnieszki Grzebyk - Arendarczyk
oferują badanie BETA metodą prof. Vincenta


 Metoda BETA analizując płyny ustrojowe (krew, mocz, ślinę) bada środowisko wewnętrzne organizmu, a przez to sprawność procesów  metabolicznych. Uzyskany wynik pozwala stworzyć indywidualne programy żywieniowe jedno lub kilkuetapowe.

Do badań płynów ustrojowych, wykorzystujemy

 1. Membranę imitującą błonę komórkową .
 2. Elektrodę pH, która informuje o gospodarcze kwasowo-zasadowej organizmu
 3. Elektrodę rH, która dostarcza informacji o potencjale oksydo-redukcyjnym czyli o zdolności utleniania i redukcji w środowisku wewnętrznym
 4. Elektrodę R która dostarcza informacji o oporze elektrycznym środowiska (stopniu mineralizacji płynów biologicznych).


       Badanie metodą BETA jest podstawą do kuracji:

 1. odchudzających
 2. odmładzających
 3. programy wspomagające leczenie wielu chorób
 4. codziennego żywienia
 5. Określenie programu leczenia dla pacjenta.

Programy odchudzające:

 • Metoda ta przywraca stan równowagi w organizmie, umożliwiając trwałe chudnięcie, które uwzględnia własne możliwości metaboliczne. Wynik badania BETA pozwala dobrać składniki odżywcze (białka, tłuszcze, węglowodany,witaminy,minerały) w odpowiedniej dla danej osoby ilości. Zdrowe chudnięcie to utrata tkanki tłuszczowej bez utraty masy mięśniowej. Możliwe jest to wówczas, gdy wszystkie niezbędne składniki odżywcze będą dostarczone do organizmu. Gwarantuje to nie tylko utratę tkanki tłuszczowej, ale również brak efektu jojo.
Programy przeciwstarzeniowe
 • Badanie beta określa poziom wolnych rodników,których nadmiar przyśpiesza procesy starzenia. Określa również poziom toksyn, możliwości wydalnicze nerek, zakwaszenie tkanki mezynchymalnej ( poziom toksyn). Wartości wyżej wymienionych czynników pokazują jak szybko starzeje się nasz organizm. Programy żywieniowe, które poprawiają te parametry spowalniają procesy starzenia stymulują prawidłowe tworzenie tkanki łącznej (tkanka młodości), usprawniają pracę układu hormonalnego wyrównują deficyty witamin i minerałów. Ma to duży wpływ na spowolnienie procesów starzenia i odnowę sił witalnych.
Wspomaganie leczenia chorób
 • Osoby znajdujące się w trakcie leczenia cukrzycy, nadciśnienia, chorób sercowo-naczyniowych, chorób autoimmunologicznych, chorób nowotworowych, (po lub w trakcie radio i chemioterapii) zaburzeniach przewodu pokarmowego(trzustki, wątroby i jelit) chorobach dermatologicznych, alergii nie tolerancji pokarmowych, grzybicach, zaburzeniach odporności, zaburzeniach hormonalnych. W oparciu wynik analizy BETA tworzymy programy żywieniowe, które wspomagają i przyśpieszają leczenia podstawowe.
Programy codziennego żywienia
 • W oparciu o wynik badania dobieramy optymalną dla danej osoby dietę, która jest jednocześnie profilaktyką przeciw chorobą cywilizacyjnym. Program ten uwzględnia aktualny styl życia, preferencje żywieniowe, poziom wysiłku fizycznego. W oparciu o wynik badania zalecana terapia pozwala zdrowemu człowiekowi

1. Ustalić właściwy program żywieniowy 2. Dobrać właściwą suplementację witaminowo-minerałową. 3. Uzyskać wysoki poziom sił witalnych. 4. Odbudować potencjał energetyczny. Osoby uprawiające sport wyczynowo lub amatorsko.
Wynik badania określa poziom stresu oksydacyjnego oraz wolnych rodników, co pozwala tak dobrać dietę, aby maksymalnie zwiększyć siłę mięśni.


Przygotowanie do badania 1. Siedem dni przed badaniem należy nie zażywać witamin i minerałów. 2. Zakupić w aptece trzy zwykłe pojemniki na mocz i jeden pojemnik na kał wykorzystując go do zebrania śliny. 3. Mocz należy pobrać na czczo (bez jedzenia i picia), pierwszy oddany po nocy pobrać ze środkowego strumienia, kolejne dwie próbki w odstępach co 1/2-1 godz.( nadal nie jeść i nie pić). Pojemniki powinny być wypełnione w ¾ pojemności i oznaczone kolejno 1-2-3. 4. Ślinę zebrać rano przed umyciem zębów (nie pić i nie jeść) w ¾ ilości pojemnika. 5. Po ukończeniu zbierania moczu i śliny a przed pobraniem krwi, należy wypić około 1 szklanki wody. 6. Pobranie próbki krwi odbywa się w gabinecie, należy być również na czczo. Tylko ścisłe stosowanie się do powyższych zaleceń gwarantuje miarodajne wyniki !