STRZECHA DACHY Z TRZCINY SŁOMIANE DACHY

(196599)

Puńsk

To ogłoszenie jest nieaktualne.

Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii dekarze i blacharze, dachy i rynny

Zobacz podobne ogłoszenia

Być może, jeszcze nie dawno, wielu z nas nawet by nie pomyślało o tym żeby wymienić dach na stary, już zapomniany, dawno dawno temu przez naszych przodków poznany - dach ze strzechy. Przecież to własnie on, dzięki swym właściwościom termoizolacyjnym, zapewnia ciepło podczas srogich zim i orzeźwia w gorące, letnie dni. Przewodność cieplna strzechy jest cztery razy mniejsza niż drzewa i siedem razy niż cegły. Już nawet i teraz, gdy planujemy budowę domu, sauny, altany czy innego budynku, często szukamy nie tylko ekonomicznego, ale również i oryginalnego, ekologicznego rozwiązania. Słomiany dach pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również nadaje niesamowite piękno dla domu i okolicy.

Pokrycia z trzciny, zwane strzechą trzcinową były wykonywane od wieków w różnych krajach Europy, Ameryki.  Dziś coraz częściej strzeche można spotkać na nowoczesnych budynkach. Proces krycia dachu trzcinowego składa się z położenia 60 cm snopków na dach, ich rozkładanie, krojenie, rozmieszczenie na łatach i płukiwanie w celu zapewnienia potrzebnego efektu.  Następnie snopek zostaje przyciśnięty 5 mm ocynkowatym drutem  i wzmacniany 1,2 mm ocynkowanym drutem ze stali nierdzewnej.

Żywotność dachu trzcinowego jest zależne od wielu czynników. Głowna cecha długowieczności – im bardziej stromy dach, tym dłuższa jego żywotność.

Przybliżony okres życia dachu :

·         25 stopni - do 20 lat

·         30 stopni - 25-30 lat

·         45 stopni - 40-45 lat

·         50 stopni – 55 lat i więcej

Jak widzimy wysoka trwałość dachu zależy od pochyłości. Minimalne nachylenie zależy również od powierzchni dachu, kształtu i długości.

·         Dachy z tz. bawolymi oczkami 25 stopni

·         Małe powierzchnie dachu 30 stopni (krokwie do 2,5 m)

·         Zaleca się budowanie dachu o jak największym nachyleniu (można nawet 90 stpni)

Tradycyjna konstrukcja dachu trzcinowego, posiada następującew cechy :

§  Bardzo dobrze widoczna konstrukcja dachu

§  Dach jest widoczny od wewnątrz

§  Powłoka 30 cm grubośći dachu trzcinowego zatępuje 10 cm grubości izolacji wełny mineralnej

§  1 m2 dachu trzcinowgo, gdy jego grubość 30 cm, waży 30 – 35 kg

 

Przez standardową grubość – 30 cm dachu, deszcz przenika maksymalnie 8 cm. Trzcina jest w taki sposób układana żeby woda przepływała samymi końcówkami snopków. Dlatego dach szybko schnie. Trzcina i słoma mają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła.

Słomiany dach:

Technologia krycia słomą jest taka sama jak krycia trzciną.

 

Cena za 1m2 pokrycia trzciną– 180zł

Słomiane dachy charakteryzują się prawie takimi samymi cechami co strzecha. Jedynie spad dachu powinien wynosić  50 stopni.

Cena za 1m2 pokrycia słomą– 200zł

Kontakt:

Artur i Tomasz Bogdanowicz

Tel: 695-516-084

         663-201-446

Email: strzechlit@onet.pl