Kancelarie prawne, adwokaci

Majsteria jest miejscem, w którym znajdziesz specjalistów z wielu branż. Wśród nich dostępni są profesjonalni adwokaci oraz radcy prawni. W jakich przypadkach warto skorzystać z ich pomocy? Między innymi wtedy, gdy jesteś jedną ze stron postępowania sądowego, masz problemy z pracodawcą lub jeśli prowadzisz własny biznes, a Twój kontrahent nie dotrzymał warunków umowy. Jeśli chcesz skorzystać z ich usług, dodaj zlecenie w naszym serwisie. Dzięki temu zarówno kancelarie, jak i prawnicy oraz radcy, będą mogli skontaktować się z Tobą i złożyć swoją ofertę!
Powrót do kategorii
Lista wykonawców w podkategorii Kancelarie prawne, adwokaci

Brak wyników spełniających podane kryteria.

Adwokaci i radcy prawni – prawnicy, kancelarie i usługi prawne

Przepisy prawne – nie ważne, czy karne, cywilne, handlowe, czy jakiekolwiek inne – mogą laika przyprawić o zawrót głowy. Usługi prawne, które oferują adwokaci lub kancelarie radcowskie, cieszą się dużą popularnością. Z pomocą prawników można rozwiązać niemal każdą sporną sprawę, m.in. uzyskać rozwód, opiekę nad dzieckiem, spisać testament czy przyjąć lub zrzec się spadku. Czasami zachodzi konieczność wynajęcia adwokata, aby móc sprawiedliwie bronić się podczas rozprawy w sądzie. W kwestiach związanych z przepisami prawnymi lepiej nie działać samodzielnie – tu nie ma miejsca na dowolną interpretację i pomyłki. 

Kiedy skorzystać z doradztwa prawnego?

Zgodnie z artykułem 17 ust. 1 Konstytucji RP adwokaci (i aplikanci) wykonują zawód zaufania publicznego. Uprawnieni do świadczenia pomocy prawnej, mogą występować przed urzędami, sądami i organami ścigania. Udzielają porad prawnych, sporządzają umowy, opinie i inne dokumenty prawne. 

Z doradztwa prawnego warto skorzystać w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych m.in. ze sprawami administracyjnymi. O ile w przypadku załatwiania codziennych spraw w urzędach pomoc prawnika nie będzie potrzebna, o tyle już w przypadku konieczności interpretacji przepisów, porada prawna jest wskazana. Jest kilka przypadków, kiedy powinno się zasięgnąć pomocy profesjonalistów.

  • Prowadzenie firmy – usługi prawne skierowane do firm i spółek staje się codziennością. Prawnicy analizują umowy między kontrahentami i innymi podmiotami. Reprezentują firmę w przypadku sporów wynikających z niedotrzymania warunków umownych. Są pełnomocnikami w kontaktach z administracją państwową.

  • Problemy z pracodawcą –  kiedy zostają naruszone prawa pracownika, konieczne może być zatrudnienie adwokata lub radcy prawnego. Prawo pracy jest skomplikowane, warto mieć po swojej stronie kogoś, kto z przepisami jest na bieżąco.

  • Rozwód – nawet w przypadku rozwodu bez orzekania o winie warto skonsultować się z adwokatem. Przygotuje on dokumenty, dopilnuje podziału majątku i ustalenia praw do opieki nad dziećmi. 

  • Darowizna, spadek –  niezależnie, czy spadek zostanie przyjęty, czy odrzucony, usługi prawne są niezbędne. Prawo dziedziczenia jest zawiłe. Rodzina może mieć różne roszczenia, a w przypadku niespisania testamentu, podział majątku nie jest prosty.

  • Ogłoszenie upadłości konsumenckiej/firmowej – spisanie odpowiednich ugód i wypełnienie dokumentów to tylko część problematycznych kwestii. Istotne jest, aby sprawa została poprowadzona przez specjalistę –  dzięki temu oddłużanie będzie skuteczne.

Jeżeli szukasz profesjonalnej usługi prawnej, opisz dokładnie swoją sytuację, dodaj zlecenie a odpowiednie kancelarie lub adwokaci specjalizujący się w danej dziedzinie sami się z Tobą skontaktują. Możesz również wykorzystać drugą drogę i samodzielnie przejrzeć opublikowane oferty prawników z całej Polski. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce łatwo wybierzesz tych, którzy działają w Twoim regionie. 

Prawnik, mecenas, radca prawny czy adwokat – kogo wybrać?

Prawnik to szerokie określenie, którego używa się, określając osobę, która uzyskała tytuł magistra prawa. Mecenas jest z kolei zwrotem grzecznościowym – wyraża szacunek do osoby wykonującej zawód prawniczy. Mogą one zatem dotyczyć zarówno adwokata, jak i radcy prawnego.

Od 2015 roku adwokaci i radcy prawni mają praktycznie takie same uprawnienia. Historycznie, zawód radcy prawnego został powołany po to, aby świadczyć usługi państwowym jednostkom gospodarczym. Z biegiem czasu kompetencje radców rozszerzano –  dziś mogą reprezentować swoich klientów nawet w sprawach karnych. Szukając pomocy prawnej, warto się zatem kierować specjalizacją i doświadczeniem prawnika.