USUWANIE WYCIAGANIE WGNIECEN WGNIOTOW BEZ LAKIEROWANIA PO GRADOBICIU

(71075)

Pleszew

Zobacz podobne usługi

Usługi warsztatowe (167 usług)

Zobacz aktualne usługi

Podgląd

Witam, zajmuję się profesjonalnym wyciąganiem (usuwaniem) wgnieceń samochodowych techniką PDR.

Kilka słów o stosowanej przeze mnie technologii:
PDR (Paintless Dent Repair) jest technologią, z której chętnie korzystają firmy ubezpieczeniowe oraz salony samochodowe. Po przejściu gradobicia w miastach same szkody samochodowe liczone są w milionach złotych, a oszczędności z naprawy przy użyciu systemu PDR mogą w pojedynczych przypadkach sięgać nawet 70 procent w stosunku do naprawy tradycyjnej (klepanie, szpachlowanie i lakierowanie). Najważniejsze, że podczas tej naprawy pozostaje oryginalny lakier i nie ma nawet grama szpachli, co nie jest bez znaczenia przy późniejszej sprzedaży auta. Każdy rzeczoznawca i doświadczony samochodziarz jest w stanie ocenić czy element pojazdu został po raz kolejny polakierowany. Wgniecenie kwalifikujące się do naprawy teoretycznie nie powinno być głębsze niż 2mm a jego średnica większa niż 30 mm, ale w praktyce da radę usunąć znacznie większe uszkodzenia karoserii.
Przy większych wgnieceniach lub wgnieceniach z uszkodzeniami lakieru  często stosuje się naprawę typu   "Push-to-paint"  gdzie przywraca się dawny kształt blachy ale pozostają widoczne niewielkie odkształcenia,  zmiany struktury lakieru lub zadrapania. W tym przypadku lakiernikowi pozostaje jedynie polakierowanie oryginalnego elementu karoserii, bez konieczności jego wymiany. Ta metoda jest również korzystniejsza finansowo od tradycyjnej naprawy blacharskiej z użyciem spawarki czy szlifierki ponadto nie ma potrzeby demontażu i szpachlowania elementu.
Zgłębiając ten temat trudno pominąć inne metody stosowane czasem do usuwania wgnieceń bez potrzeby lakierowania. Jednym ze sposobów jest podgrzanie palnikiem miejsca uszkodzenia a następnie szybkie schłodzenie najlepiej tzw. suchym lodem,  czyli zestalonym dwutlenkiem węgla. Jednak metoda za ze względu na użycie wysokiej temperatury może spowodować uszkodzenie lakieru i cechuje się bardzo niewielką skutecznością, dlatego nie jest stosowana w profesjonalnych wrsztatach. Podobna historia jest w przypadku urządzeń do samodzielnego usuwania wgnieceń, kosztujących kilka złotych.  

Usuwam wgniecenia powstałe na skutek:

- obicia drzwiami sąsiedniego samochodu
- gradobicia
- opadu kasztanów
- szkody transportowe
- inne wgniecenia samochodowe

Koszt usunięcia pojedynczego wgniecenia o średnicy do 30mm i głębokości do 2mm bez ubytku lakieru to 50 zł.

W przypadku większego wgniecenia, lub większej liczby wgnieceń, cena za wgniecenie pozostaje do uzgodnienia

Koszt naprawy auta po gradobiciu - ok. 100 wgnieceń o średnicy do 20 mm to 1500 - 2000 zł, czas naprawy 2-3 dni.

Warsztat znajduje się w Pleszewie, na ul. Lipowej 19
Kontakt:
tel. 660-695-678
e-mail: szybkie-naprawy@o2.pl