Czy wiesz, dlaczego – mimo że prowadzisz bloga – klienci wybierają konkurencję?
Kto nie chce, aby jego blog przyciągał klientów? Przecież za pomocą bloga można wpłynąć pozytywnie na komunikację z klientami. Świetne teksty na blogu budują nasz wizerunek jako znawcy branży, godnego zaufania eksperta. Poza tym, dzięki blogowi można w łatwy sposób dotrzeć do nabywcy i podtrzymać kontakt z obecnymi klientami.
Zamieszczanie dobrych treści na blogu wspomaga proces sprzedaży w firmie, a poza tym buduje markę i staje się częścią strategii public relations. Najlepsze blogi sprawiają, że odbiorcy, którzy je czytają, polecają sobie wpisy (w których pojawia się nazwa naszej firmy) w serwisach społecznościowych i nie tylko.
Masz bloga, jednak bez skutku czekasz na efekty jego działania. Dlaczego?
Oto 3 powody, dla których
wpisów na blogi nie powinno się
tworzyć na kolanie.
Po pierwsze: Blogi powinny być ludziom do czegoś potrzebne.
Klienci uwielbiają blogi, które nie są nachalną reklamą (rozpoznają ją wszędzie), ale stają się dla nich przydatne.
Głównym celem blogów powinna być bowiem – POMOC. Komu? To już zależy, kim są nasi nabywcy i jakie mają problemy. Najpierw więc powinniśmy je odkryć i określić, jak nasze produkty pomogą im je rozwiązać. Klientów interesuje przede wszystkim treść, w której zawarta jest recepta na ich bolączki.
Przykład?
Mike Pederson, znawca golfa i założyciel sklepu ze sprzętem golfowym, rozpropagował ten sport właśnie za pomocą własnego bloga Perform Better Golf. Teksty, które na nim umieszcza, dotyczą jakiegoś problemu, z którym mogą borykać się jego klienci.
„Nazywam to treścią ukierunkowaną. Kiedy piszę artykuł, omawiam jakiś bardzo wąski aspekt gry w golfa. Artykuł może być zatem skupiony na tak specjalistycznym temacie jak chociażby zamach kijem golfowym. Osoby, dla których piszę, wiedzą w jaki sposób mogą z takiego artykułu skorzystać”.
Cytat pochodzi z książki "Nowe zasady marketingu i PR" Davida Meermana Scotta
Po drugie: Do czytelników powinno mówić się ich językiem.
Specjalistyczny język kierowników produktów i twojej branży zostawmy na inne okazje.
Zamieszczanie dobrych treści na blogu wspomaga proces sprzedaży w twojej firmie, a poza tym buduje markę i staje się częścią strategii public relations. Jednak to nie znaczy, że wpisy na bloga powinni tworzyć handlowcy, czy ktoś z Działu Marketingu (kto pożycza materiały od kierowników produktów), albo – co gorsza – z biura („zdąży skrobnąć jakiś post między jedną a drugą fakturką”). Ludzie chcą czytać treści napisane ich językiem, zrozumiałe dla nich.
Po trzecie: Wpisy na blogu powinny ciekawie mówić o firmie, produktach i usługach. W taki sposób, żeby czytelnicy nie mogli się od nich oderwać.
Jeśli już rozumiemy, po co nam właściwie blog firmowy, to pamiętajmy także o tym, jak powinniśmy pisać, aby chcieli go czytać.
Treści, powstające w męczarniach, które wychodzą spod pióra osoby, która nie widzi nic ciekawego w produktach naszej firmy, nie umie znaleźć interesujących rozwiązań problemów nabywców, a na dodatek robi błędy ortograficzne, interpunkcyjne i gramatyczne – usuńmy za pomocą klawisza Delete.
Do czytelnika naszego bloga musimy mówić „żywym językiem”, pisać ciekawie i z pasją, a także okazywać mu szacunek za pomocą poprawnie napisanych tekstów. Tylko autentyczne i interesujące wpisy wywołają odpowiedni skutek.
Jeśli masz pomysł na bloga – podziel się nim ze mną, a doradzę Ci, co powinno się w nim znaleźć, aby był skuteczny. Napisz: kontakt@szwalniatekstow.pl lub uzupełnij i wyślij formularz wyceny, dostępny na www.szwalniatekstow.pl w zakładce "Kontakt". W ciągu maks. 48 godzin skontaktuję się z Tobą, aby ustalić szczegóły i odpowiedzieć na Twoje pytania.



Dostarcza firmom teksty reklamowe (np. do ulotek i folderów) i promocyjne (np. artykuły sponsorowane). Na potrzeby PR w internecie, opracowuje treści (m.in. notatki prasowe) i współpracuje z mediami.
Oferta:
www.szwalniatekstow.pl
---
*Proszę podaj w e-mailu informację, że ogłoszenie pochodzi z serwisu Oferia.
| ||||||||||||
| ||||||||||||